Kolejne, duże ognisko koronawirusa! Fatalne wieści

Rzecznik prasowy wojewody wielkopolskiego podał, że wykryto nowe ognisko koronawirusa w zakładzie drobiarskim w Wielkopolsce. Zarażonych są już 373 osoby, a liczba może jeszcze wzrosnąć.

Tomasz Stube, rzecznik prasowy wojewody wielkopolskiego podał informację, że w jednym z zakładów drobiarskich w Wielkopolsce wykryto nowe, bardzo duże ognisko koronawirusa. W zakładach Ami umiejscowionych w miejscowości Mikstat wykryto już 373 przypadki zachorowań na SARS-Cov-2. Jest to największe jak dotąd wykryte ognisko koronawirusa w Wielkopolsce. W całych zakładach pracuje 781 pracowników, więc już u prawie połowy wykryto wirusa.

Czytaj też: Wnuczka Millera znowu dała o sobie znać. Teraz się zacznie

Nowe ognisko koronawirusa w zakładzie drobiarskim w Wielkopolsce

Rzecznik prasowy wojewody wielkopolskiego dodał także, że liczba chorych w ciągu jednego dnia zwiększyła się o 60 osób, dobijając do podanej wyżej liczby 373 zarażonych. Dlatego można spodziewać się zwiększenia tej liczby w najbliższych dniach. Zarząd firmy podjął decyzję o tymczasowym wstrzymaniu produkcji i zamknięciu zakładów. W piątek 7 sierpnia wszyscy pracownicy mają przejść jeszcze jedno wymazowe badanie na obecność koronawirusa.

Zobacz również: Wprowadzają nowe obostrzenia! Ujawniono szczegóły

Rzecznik prasowy dodał także, że wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk zdecydował się wysłać na miejsce do Mikstatu mobilny punkt pobrań wymazów, który ma pomóc w szybkim wykryciu następnych potencjalnych zarażonych. Mobilny punkt będzie do dyspozycji mieszkańców Mikstatu przez dwa najbliższe dni.

Dodatkowo rzecznik wojewody Tomasz Stube poinformował, że jak dotąd w Wielkopolsce wykryto 4230 przypadków zakażeń koronawirusem, w tym 202 osoby zmarły, a 2802 wyzdrowiały.

Źródło: Interia

Polecamy także:

Pilna konferencja Szumowskiego! Zapadła ważna dla wszystkich decyzja

Poważny wypadek na S7! Tam była Edyta Górniak. Auto stanęło w płomieniach

Oblał jej twarz kwasem siarkowym. Pokazała drastyczne zdjęcia po ataku (foto)

To może Cię również zainteresować:

Ministerstwo Zdrowia wprowadza nowe prawo. Dotyczy wszystkich Polaków

Szumowski ma dość! Ruszają masowe kontrole, będą potężne kary. Miarka się przebrała

Katarzyna Bujakiewicz całkiem nago. Te zdjęcia zatrzymały serca wielu panów

, , , , ,
Daniel Wyrzykowski

About Daniel Wyrzykowski

Interesuję się wieloma rzeczami, jednakże najwięcej uwagi poświęcam bieżącym wydarzeniom ze świata show-biznesu. Twierdzę, że w każdej plotce jest ziarno prawdy
View all posts by Daniel Wyrzykowski →