Nowe przypadki koronawirusa w Polsce! Nie tylko Zielona Góra

Udostępnij:

Epidemia, koronawirus w Polsce: Nowe przypadki koronawirusa w Polsce, chorzy mający wcześniej objawy zostali przebadani, a wynik wyszedł dodatni. Pacjenci znajdują się między innymi w Szczecinie i Wrocławiu

– Potwierdzono cztery nowe przypadki koronawirusa w Polsce, m.in. w Szczecinie i Wrocławiu – poinformował minister zdrowia Łukasz Szumowski. Dotychczas w Polsce odnotowano 5 przypadków zarażenia wirusem. W laboratoriach jest około 600 próbek.

Zobacz również: Lidl wycofuje popularną herbatę. Nie pij jej – jest toksyczna

Nowe przypadki koronawirusa w Polsce

Minister poinformował, że jedna z zarażonych osób podróżowała autokarem wraz z mężczyzna z Zielonej Góry, u którego potwierdzono pierwszy przypadek. Dwie osoby wróciły z Włoch, kolejna osoba to pacjent z Wrocławia.

Zdrowa żywność - zobacz na Ceneo.pl

– Żaden z tych pacjentów nie znajduje się w stanie zagrożenia życia. Wszyscy są w młodym i średnim wieku. Wirus u nich wykryty jest umiarkowanie zakaźny – uspokajał minister Szumowski.

CZYTAJ TAKŻE: Koronawirus w parlamencie! Polityk na intensywnej terapii

Koronawirusem zaraziło się m.in. małżeństwo, oboje mają ok. 60 lat. Przebywają w izolatce na oddziale zakaźnym w szpitalu w Szczecinie. – podaje portal Interia

Pacjenci z Włoch wrócili do Polski samochodami, jednakże osoba z Wrocławia podróżowała samolotem. Stąd obawa, że wkrótce zarażonych koronawirusem może być znacznie więcej.

Informacje o nowych pacjentach

– Hospitalizowany we wrocławskim szpitalu pacjent z potwierdzonym zarażeniem koronawirusem, to 26-letni mężczyzna, który wrócił do Polski z Wielkiej Brytanii. Jego stan jest dobry – poinformowała Urszula Małecka, rzeczniczka Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. J. Gromkowskiego we Wrocławiu.

„Dwójka pacjentów pokazała działanie zgodne z instrukcjami, zgłosili się, poinformowali odpowiednie służby sanitarne, że są z rejonu wysokiego ryzyka. Ich prawdopodobieństwo zarażenia wirusem zostało określone jako umiarkowanie wysokie, ale byli bez objawów, w związku z tym po zgłoszeniu się do szpitali zostali objęci kwarantanną domową i dostali zdalnie telemedycznie zwolnienie z pracy”

– powiedział Szumowski

„Następnie poczuli objawy choroby. W czasie kwarantanny zadzwonili do inspekcji sanitarnej i zostali skierowani do szpitala i objęci opieką medyczną”

– dodał.

Ze względu na sytuację szpital w Ostródzie decyzją wojewody przekształcono w szpital zakaźny.

„Pacjenci z kontaktu potencjalnego z autobusu są w tym szpitalu. Jeden z tych pacjentów to jest właśnie ten, gdzie mamy pozytywny wynik”

– wyjaśnił minister.

Czytaj też: Maja Sablewska topless. Bardzo odważne zdjęcia

Władze uspokajają tłumacząc, że Polska jest przygotowana na nadejście koronawirusa, jednakże przestrzegają prosząc o baczną obserwację swojego stanu zdrowia.

Epidemia, koronawirus w Polsce: Nowe przypadki koronawirusa w Polsce, chorzy mający wczesniej objawy znajduja się między innymi w Szczecinie i Wrocławiu
Epidemia, koronawirus w Polsce: Nowe przypadki koronawirusa w Polsce, chorzy mający wczesniej objawy znajduja się między innymi w Szczecinie i Wrocławiu

źródło: Interia

Polecamy także:

Gdy zaczął śpiewać, jurorom „The Voice” pociekły łzy. Niesamowite

Jest aż tak źle? Oto prawdziwy stan zdrowia Kotysa!

Lidl wycofuje popularną herbatę. Nie pij jej – jest toksyczna

CZYTAJ TEŻ:

Koronawirus w parlamencie! Polityk na intensywnej terapii

Przełom w sprawie zaginięcia Iwony Wieczorek! Trwa akcja policji

Kurdej-Szatan wybuchła płaczem. Poszło o Królikowskiego

About Redakcja wLocie.pl

Cały zespół redakcyjny wLocie.pl pracuje na to aby dostarczyć państwu najnowsze i jednocześnie najciekawsze wiadomości z Polski i ze świata
View all posts by Redakcja wLocie.pl →