Ojciec Mackiewicza ujawnia! „Revol zabiła Tomka, oto jak mogła go uratować”

Akcja pod Nanga Parbat. Pogrążony w bólu ojciec zaginionego w Himalajach Tomasza Mackierwicza oskarża jego sportową partnertkę o to, że spisała jego syna „na straty”. Sugeruje, że Elisabeth Revol powinna zostać razem z jej synem i razem czekać na ekipę ratunkową. Witold Mackiewicz chwali za to polskie MSZ, które – jego zdaniem – „stanęło na wysokości zadania”.

Akcja pod Nanga Parbat. Ojciec Tomasza Mackiewicza uważa, że winę za to, że ratownicy nie dotrali do jego syna, ponosi Elisabeth Revol. – Ministerstwo stanęło na wysokości zadania, zleciło alpinistom akcję ratunkową (…) Po dotarciu do Elisabeth polegali oni na tym co im powiedziała, a przekazała, że Tomek jest w stanie agonalnym, ma obrzęk płuc, obrzęk mózgu i w związku z tym odpuścili dalszą, trudniejszą część. Jestem przekonany, że gdyby Elisabeth została z Tomkiem, to alpiniści poszliby do nich obojga – przekonuje Witold Mackiewicz w rozmowie z serwisem dzialoszyn.com.pl. Mężczyzna nie traci jednak nadziei, że jeszcze zobaczy swoejo syna żywego.

– Ludzie modlą się w różnych miejscach o powrót Tomka. Mam wiarę i nadzieję, wbrew logice i wszelkiemu temu, co na około mówią – zapewnia ojciec himalaisty, który kilka dni temu powiedział, że jego syn żyje na 99 procent.

Witold Mackiewicz zdradza także, że „odbyło się spotkanie generałów oraz twórców GROM-u w Ministerstwie Spraw Zagranicznych”.

– Zaproponowali wysłanie dronów bojowych, mówiąc o jego możliwościach i że byłby sens, bo jest on wyposażony w kamerę termowizyjną i sprawdza wszelkie objawy życia w różnych warunkach i osiągnięcie pułapu, na którym znajduje się Tomek, jest możliwe – mówi mężczyzna.

window._taboola = window._taboola || []; _taboola.push({ mode: 'alternating-thumbnails-a', container: 'taboola-new-below-article-thumbnails', placement: 'New Below Article Thumbnails', target_type: 'mix' });

Avatar

About Redakcja wLocie.pl

Cały zespół redakcyjny wLocie.pl pracuje na to aby dostarczyć państwu najnowsze i jednocześnie najciekawsze wiadomości z Polski i ze świata
View all posts by Redakcja wLocie.pl →