Cała prawda. Do sieci trafiło nie zmontowane orędzie prezydenta Włoch

Udostępnij:
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Koronawirus, COVID-19 we Włoszech: Do sieci wysłano orędzie prezydenta Włoch bez montażu. Fragmenty nagrania pokazały „ludzką stronę prezydenta”.

Wśród Włochów to nagranie to teraz prawdziwy hit. Włoskie media okrzyknęły te fragmenty „ludzką stroną prezydenta”. Na nie zmontowanym filmie poproszono Sergio Mattarelli o poprawienie włosów. Ten natychmiast odparł, że tak jak wszyscy… nie chodzi teraz do fryzjera.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Czytaj też: Wyciekł poufny dokument ws koronawirusa. Przerażająca treść

Do tej pory prezydent uznawany był za powściągliwego. Zastanawiał się nad każdym wypowiedzianym zdaniem. Dlatego być może ten fragment go nieco „uczłowieczył” w oczach Włochów. Kilka pozostałych spontanicznych reakcji pokazało, że on tak jak wszyscy mocno jest poruszony sytuacja we Włoszech.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Pałac Prezydencki w Rzymie opublikował na swojej stronie internetowej orędzie do narodu. Następnie nagranie wysłano do mediów. Liczył się pośpiech, bowiem musiało ono zostać upublicznione przed wieczornym głównym wydaniem wiadomości.

Orędzie prezydenta Włoch bez montażu trafiło do sieci

W orędziu zaznaczono, że ze względu na bardzo ciężką sytuację panującą w kraju wprowadzono zakaz wychodzenia z domu bez uzasadnionego powodu. Zamknięte zostały wszystkie sklepy z wyjątkiem spożywczych i supermarketów, a także punkty usługowe, w tym fryzjerzy. 

Do tego własnie fragmentu odniósł się prezydent Mattarelli. Nagranie z tym komentarzem trafiło do mediów w wersji roboczej.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Na filmie słychać przygotowania do nagrania oraz prezydenta, który pieczołowicie powtarza to co za chwilę ma przekazać wszystkim Włochom.

w pewnym momencie, ktoś zwraca uwagę aby prezydent poprawił odstające włosy:

Giovanni, ja też nie chodzę do fryzjera” – odparł prezydent.

Za chwilę dodał do tego samego współpracownika aby przestał się przemieszczać ponieważ go rozprasza i nie daje rady skupić się przemówieniu.

– Bo kiedy się ruszasz, ja się rozpraszam… O Boże, nie daję rady czytać

 – słyszymy z ust prezydenta.

Podkreślono, że komentarze znajdujące się na taśmie nie zostały wycięte w wyniku wielkiego pośpiechu w jakim nagrywano orędzie.

Dziennik „La Repubblica” określił to jako „ludzka strona prezydenta”.

– To prezydent, który dźwiga na barkach cały ciężar przeprowadzenia kraju przez burzę, ale – tak jak my wszyscy – nie może nawet wyjść z domu, by obciąć włosy

 – skomentowano w rzymskim dzienniku.

Źródło: niezalezna.pl

Koronawirus, COVID-19 we Włoszech: Do sieci wysłano orędzie prezydenta Włoch bez montażu. Fragmenty nagrania pokazały "ludzką stronę prezydenta"
Koronawirus, COVID-19 we Włoszech: Do sieci wysłano orędzie prezydenta Włoch bez montażu. Fragmenty nagrania pokazały „ludzką stronę prezydenta”

Polecamy także:

Koronawirus, najnowsze dane z Polski. Jest coraz gorzej

Wokalista Rammstein na intensywnej terapii – ma koronawirusa

El Dursi wywołała skandal! Ma gdzieś kwarantannę

To może Cię również zainteresować:

Wstrząsający apel Paryża: „Potrzebujemy pomocy!”

Nie żyje światowej sławy aktor. Zmarł na COVID-19

Siwiec w tragicznym położeniu – jej córka zachorowała

window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({article:"auto"}),function(o,a,t,e){document.getElementById(e)||(o.async=1,o.src="//cdn.taboola.com/libtrc/magdad-wlocie/loader.js",o.id=e,a.parentNode.insertBefore(o,a))}(document.createElement("script"),document.getElementsByTagName("script")[0],0,"tb_loader_script"),window.performance&&"function"==typeof window.performance.mark&&window.performance.mark("tbl_ic"),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({mode:"alternating-thumbnails-a",container:"taboola-below-article-thumbnails",placement:"Below Article Thumbnails",target_type:"mix"}),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({flush:!0}),console.log("wykonało się");

About Redakcja wLocie.pl

Cały zespół redakcyjny wLocie.pl pracuje na to aby dostarczyć państwu najnowsze i jednocześnie najciekawsze wiadomości z Polski i ze świata
View all posts by Redakcja wLocie.pl →