Patryk Jaki punktuje Lewicę w PE. Ostre słowa (wideo)

Patryk Jaki, europoseł z ramienia PiS do Parlamentu Europejskiejego zabrał wczoraj głos na temat kwestii praworządności w Polsce. Nie jest żadną nowością informacja, że Unia Europejska oraz polska opozycja uważają od dłuższego czasu, że wszelki ład prawny w Polsce jest od czasów przejęcia władzy przez Prawo i Sprawiedliwość regularnie łamany.

Na przede wszystkim ten temat głos w Parlamencie Europejskim zabrał europoseł Patryk Jaki, który nie szczędził słów względem politycznych oponentów.

Czytaj także: Google i Facebook zdecydowali. Świat się zmieni

Patryk Jaki zabrał głos na temat praworządności w Polsce

Patryk Jaki wskazał między innymi, że w interpretacji przeciwników polskiego rządu praworządność w Polsce jest naruszana m.in. przez przyjęcie „ustawy antyterrorystycznej”.

Pomimo że wiecie, że są podobne ustawy w innych państwach członkowskich. Po drugie, nominacja sędziów w ten sam sposób jak w Hiszpanii. Czy wiecie, że mianujemy KRS w parlamencie tak samo jak w Hiszpanii. W Hiszpanii wszystko jest ok, ale w Polsce narusza się praworządności. To jest równość? Niemówił poseł PiS.

Były wiceminister sprawiedliwości dodał, że przeciwnikom rządu przeszkadza także konserwatywna stacja telewizyjna w Polsce. Jaki odniósł się również do wątku sędziów w Polsce.

Zakaz działalności politycznej sędziów to rzecz fundamentalna dla niezależności sądów. Państwa zdaniem jest to niezgodne z wymogami praworządności.

Polityk zwrócił także uwagę na manipulacje w związku ze „strefami wolnymi od LGBT”.

Zrobili zdjęcia, wysłali je państwu, a państwo uwierzyli – zwrócił się do obecnych na sali europosłów.

Patryk Jaki, europoseł z ramienia PiS do Parlamentu Europejskiejego zabrał wczoraj głos na temat kwestii praworządności w Polsce. Nie jest żadną nowością...
Patryk Jaki, europoseł z ramienia PiS do Parlamentu Europejskiejego zabrał wczoraj głos na temat kwestii praworządności w Polsce. Nie jest żadną nowością…

Źródło: ProPolski

Polecamy także:

Wykrzyczał prawdę o zamachu na WTC? Po tym jak to wyznał, zginął z rąk policjanta

Największe polskie gwiazdy bez matury! Nie do wiary…

Wystarczy jedna szklanka dziennie! Efekty widać od razu

Avatar

About Redakcja wLocie.pl

Cały zespół redakcyjny wLocie.pl pracuje na to aby dostarczyć państwu najnowsze i jednocześnie najciekawsze wiadomości z Polski i ze świata
View all posts by Redakcja wLocie.pl →