Uwaga! Pilne ostrzeżenie dla tej części Polski. Skutki mogą być katastrofalne

TVN opublikował pilne ostrzeżenie dla części Polski, wprowadzono tam 1 stopień alarmowy, zagrożone rejony nawiedzą silne burze i wyładowania atmosferyczne.

W sobotni poranek stacja telewizyjna TVN Meteo podała bardzo ważne informacje, które mogą wpłynąć na życie wielu Polaków. TVN ostrzega mieszkańców części kraju, wprowadzono tam 1 stopień alarmowy i prosi o niebagatelizowanie komunikatu. Na południu kraju wprowadzono 1 stopień alarmowy, na najbliższe dni zapowiadane są bardzo niekorzystne warunki pogodowe.

Czytaj też: Szumowski ujawnił ilu tak naprawdę jest zarażonych w Polsce. Liczba przeraża

TVN: Pilne ostrzeżenie dla części Polski, wprowadzono 1 stopień alarmowy, czekają nas burze i wyładowania atmosferyczne

Według synoptyków TVN Meteo na południu Polski w najbliższych dniach możemy spodziewać się znaczącej zmiany pogody. Po upalnych dniach nastąpi ochłodzenie i powrócą burze, a także należy spodziewać się potężnych wyładowań atmosferycznych. Opadom deszczu będzie najprawdopodobniej towarzyszył grad, dlatego rozsądnym będzie zabezpieczenie mienia narażonego na uszkodzenia, czyli między innymi samochodów.

Zobacz również: Minister nie ma żadnych wątpliwości. Wiadomo co z przywróceniem reżimu

Synoptycy zwracają szczególną uwagę na zmiany pogodowe w dwóch rejonach kraju. Chodzi o województwa podkarpackie, a także małopolskie. Od godziny 13 w tę sobotę alarm 1 stopnia obowiązuje w powiatach: bieszczadzkim, leskim, sanockim, krośnieńskim, Krosno, jasielskim; oraz gorlickim, nowosądeckim, Nowy Sącz, nowotarskim i tatrzańskim.

Alert obowiązywać będzie do godziny 23 dla województwa małopolskiego, tam burze z gradem zakończą się szybciej. Dla Podkarpacia alert obowiązuje do godziny 24.

Według IMGW prognozowane opady w zagrożonych regionach kraju mogą wynieść nawet 25 litrów wody na metr kwadratowy, a wiatr będzie wiał z prędkością dochodzącą do 65 km/h.

Źródło: Pikio

Polecamy także:

Została gwiazdą jako dziecko. Nie uwierzysz jak teraz wygląda!

Polska: Odnaleziono ludzkie szczątki. To prawdopodobnie zaginiona…

To może Cię również zainteresować:

USA oskarżają Rosję o testowanie broni kosmicznej. „Gwiezdne wojny przestają być fikcją

Brytyjski tabloid oskarża księcia Karola. Czy doniesienia o nieślubnym dziecku są prawdziwe?

, , , , ,
Avatar

About Redakcja wLocie.pl

Cały zespół redakcyjny wLocie.pl pracuje na to aby dostarczyć państwu najnowsze i jednocześnie najciekawsze wiadomości z Polski i ze świata
View all posts by Redakcja wLocie.pl →