Rosja składa Polsce propozycję! Chodzi o rurociąg

Polska Rosja rurociąg „Przyjaźń”. Ostatnio, w wyniku błędu, rurociągiem „Przyjaźń” z Rosji, trafiły do Polski duże ilości skażonej ropy. W piątek w wywiadzie ustami wicepremiera Rosji Dmitrij Kozak przekonywano, że do 10 czerwca wypracuje się porozumienie ze stroną Białoruską i Polską. Dogadane będą również sposoby wypłaty odszkodowań z tym związane. Rosyjska ropa, stosunki polsko rosyjskie, zanieczyszczona ropa z Rosji.

Na razie zaistniały rozbieżności w negocjacjach między stronami. Problem to ilość faktycznie skażonej ropy. Polska strona utrzymuje, że były one duże większe niż chciałaby to przyznać strona rosyjska.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Skandal w TVP. Słynny dziennikarz wyrzucony! Powód przeraża

Odszkodowania dla Polski

„Są tam sporne kwestie, one są związane z technologią przechowywania tej ropy. Mamy rozbieżności dotyczące ilości tej ropy, dlatego że odnotowano, iż do rurociągu trafiła pewna ilość ropy o niedostatecznej jakości, a dzisiaj przedstawia się nam kilkakrotnie więcej, dlatego, że ona już była w tym okresie rozcieńczona ropą dobrej jakości, samodzielnie, bez naszej wiedzy. Dlatego trwa stosowna dyskusja”. Podaje rosyjska agencja TASS, cytując wicepremiera.

Jak ocenił wicepremier Kozak negocjacje planuje zakończyć się w okolicach 10 czerwca zarówno dla strony białoruskiej jak i polskiej.

„Jest jej znacznie mniej, niż ta ilość, która znajduje się na terytorium Białorusi”- stwierdza Kozak mówiąc o sytuacji w Polsce.

ZOBACZ TEŻ: Koniec sklepów Biedronka Lidl! To ich zniszczy

Według tego co podał polski PERN. Istnieje możliwość wznowienia dostaw ropy do Polski przez pierwszą nitkę rurociągu „Przyjaźń” już 9 czerwca. Wnioski wyciągnięto po czwartkowym spotkaniu stron polskiej i rosyjskiej.

Polska Rosja rurociąg „Przyjaźń”. Zanieczyszczona ropa z Rosji

Polska Rosja rurociąg przyjaźń, rosyjska ropa, stosunki polsko rosyjskie, zanieczyszczona ropa z Rosji. Wiepremier Kozak składa Polsce propozycję
Polska Rosja rurociąg przyjaźń, rosyjska ropa, stosunki polsko rosyjskie, zanieczyszczona ropa z Rosji. Wiepremier Kozak składa Polsce propozycję

„Strona rosyjska zobowiązała się, że do 1 lipca wszystkie trzy nitki rurociągu „Przyjaźń” zostaną oczyszczone. Co oznacza, że do Polski nie trafi żadna dodatkowa partia zanieczyszczonej ropy”. Czytamy w oświadczeniu.

Wskazano dalej, że wznowienie dostaw ropy może mieć miejsce dopiero w momencie potwierdzenia reklamacji złożonych przez rafinerie z Niemiec i Polski. Oraz po wcześniejszym oczyszczeniu surowca z zachlorowanej ropy.

Według informacji podanych przez polskie Ministerstwo Energii rozmowy wznowią się już 3 czerwca w Moskwie. Do rozwiązania pozostała podobno jeszcze tylko kwestia odszkodowań za przyjęcie zanieczyszczonej ropy.

Według doniesień z Rosji Białorusini uzgodnili już z Rosją warunki oczyszczenia zanieczyszczeń.

Informacja o tym, że rurociągiem „Przyjaźń” płynie w naszym kierunku zanieczyszczona ropa trafiła do mediów już 19 kwietnia. PERN wstrzymał odbiór ropy 24 kwietnia, dzień później to samo uczyniła ukraińska Ukrtransnafta. Impas trwa do dzisiaj.

źródło: Interia.pl

POLECAMY:

Walduś z „Kiepskich” nagle zniknął z serialu. Wiemy dlaczego!
Skandal! Zdrójkowski z Rodzinka.pl zrobił awanturę. „Cham!”
Skandal w TVP. Słynny dziennikarz wyrzucony! Powód przeraża
Naukowcy ostrzegają! Może dojść do tego w każdej chwili. Nadchodzi Apokalipsa
Pilne! Grozi nam globalne skażenie. To oznacza koniec świata

Polska Rosja rurociąg przyjaźń, rosyjska ropa, stosunki polsko rosyjskie, zanieczyszczona ropa z Rosji. Wiepremier Kozak składa Polsce propozycję

, , , ,
Avatar

About Redakcja wLocie.pl

Cały zespół redakcyjny wLocie.pl pracuje na to aby dostarczyć państwu najnowsze i jednocześnie najciekawsze wiadomości z Polski i ze świata
View all posts by Redakcja wLocie.pl →