Polskie mięso skażone śmiertelną bakterią

Polskie mięso skażone salmonellą. Po raz kolejny dochodzą do Polski niepokojące wieści. Polskie mięso skażone bakterią salmonelli trafiło do Bułgarii. Pałeczki salmonelli w polskim drobiu wykryto podczas rutynowe badania mięsa. Wycofano 50 tom drobiu, który ostatecznie nie trafił do konsumenta. To już trzeci przypadek kiedy zakażone mięso zostaje wycofane z rynku zagranicznego przez skażenie.

TO JEST PILNE: PILNE: Samolot rozbił się pod Warszawą! Mnóstwo służb, trwa akcja ratunkowa

We wtorek Bułgarska Agencja ds. Bezpieczeństwa Żywności poinformowała, że importowane z polski mięso drobiowe zawierało pałeczki salmonelli. 50 ton drobiu zostało wstrzymane.

Trzy partie mięsa o łącznej wadze 50 400 kg nie trafiło na bułgarski rynek spożywczy. Wyniki analiz mięsa przeraziły kontrolerów.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Greta Thunberg przerwała milczenie! Skomentowała wizytę w Polsce

Obecnie absolutnie każda partia mięsa pochodzącego z Polski ulega zbadaniu rzez organy kontrolujące. Wszystko przez uprzednie „wpadki”, które doprowadziły do wprowadzenia w obieg skażonego mięsa.

Informacje wraz z raportem dot. skażonej partii mięsa bułgarska Agencja wysłała do Systemu Wczesnego Ostrzegania o Niebezpiecznej Żywności i Paszach (RASFF).

Polskie mięso skażone salmonellą – to nie pierwszy raz

Niestety nie jest to wyjątkowy przypadek, bowiem tylko w ostatnich miesiącach aż trzy razy wstrzymywano wprowadzenie w obieg na rynku zagranicznym polskie mięso ze względu na fatalne wyniki badań. PAP podaje, że w listopadzie ze sprzedaży wycofano ok. 100 ton mięsa drobiowego, a w grudniu – 21 ton.

ZOBACZ TAKŻE: Dramat ukochanego przez widzów aktora „Ranczo”! To koszmar

Gdy sprawa wyszła na jaw okazało się, że Agencja ds. Bezpieczeństwa Żywności przez blisko sześc miesięcy lekceważyła sygnały od RASFF w sprawie mięsa z Polski.

Krajowe media podały druzgocące wyniki, bowiem według nich zanim mięso zaczęło być szczegółowo badane na rynku znalazło się aż 500 ton mięsa nieprzebadanego.

Zbiegło się to z informacjami z lata, kiedy służby medyczne informowały o drastycznym wzroście liczby zachorowań na salmonellę.

Polskie mięso skażone salmonellą. Podczas kontroli wykryto pałeczki salmonelli w polskim drobiu. Polskie mięso skażone bakterią salmonelli zostało wycofane
Polskie mięso skażone salmonellą. Podczas kontroli wykryto pałeczki salmonelli w polskim drobiu. Polskie mięso skażone bakterią salmonelli zostało wycofane

Źródło: Interia, PAP

Zobacz również:

Potwierdzone: Macron przyjeżdża do Polski. Jaki jest cel wizyty?
Szok! Kuba Wojewódzki ogłosił to oficjalnie! Chodzi o dziecko!
Francja na skraju upadku! Służby straciły kontrolę. Przerażające dane
Gdańsk: Rozpędzony samochód wjechał w ludzi
Brawo! Jest ostra reakcja Andrzeja Dudy. To usłyszała cała Europa
Widzów wryło! Manowska ujawniła długo skrywany rodzinny sekret
loading...

, ,
Avatar

About Redakcja wLocie.pl

Cały zespół redakcyjny wLocie.pl pracuje na to aby dostarczyć państwu najnowsze i jednocześnie najciekawsze wiadomości z Polski i ze świata
View all posts by Redakcja wLocie.pl →