Rząd podjął decyzję. Wojsko wkracza do akcji

Udostępnij:
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Epidemia COVID-19 (koronawirus) w Polsce: Polskie Wojsko pomoże w walce z epidemią. Taką decyzję w tej sprawie podjął szef Ministerstwa Obrony Narodowej, Mariusz Błaszczak. Jak do tej pory służbami najbardziej zaangażowanymi w walkę z koronawirusem była polska policja.

Czytaj też: Jackowski zaskoczył. Podał datę końca władzy PiS w Polsce

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Teraz w działaniach terenowych dodatkowo mają policjantów również wesprzeć żołnierze. Sytuacja jest wciąż napięta. Chorych wciąż przybywa, lecz dobra wiadomość jest taka, że liczba osób wyleczonych również idzie do góry.

Polskie Wojsko pomoże w walce z epidemią COVID-19 (koronawirus)

Epidemia koronawirusa w Polsce trwa od początku marca. Jak do tej pory w naszym kraju stwierdzono ponad 9000 przypadków zakażeń na COVID-19. Liczba osób zmarłych wynosi 350, a oficjalnie potwierdzono 1040 przypadków pacjentów, u których ponowne testy wykluczyły koronawirusa.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Zobacz również: Wypłacajcie gotówkę: będą problemy z dostępem do kont

Mimo wszystko liczba nowych chorych osób w dalszym ciągu znacząco nie spada, a wręcz przeciwnie. Chwilowy spadek zachorowań najprawdopodobniej pod koniec niedzieli zostanie przerwany. Takie wnioski można wyciągnąć z pierwszego z dwóch raportów ministerstwa zdrowia. Tylko z porannego raportu wynika, że w Polsce przybyło 340 nowych przypadków zakażeń. Dla porównania w sobotę ta liczba wyniosła 296.

W tej sytuacji szef Ministerstwa Obrony Narodowej, Mariusz Błaszczak podjął decyzję o zaangażowaniu wojska w pomoc w walce z epidemią koronawirusa w kraju.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Dziś w walkę z koronawirusem zaangażowanych będzie 8914 żołnierzy i pracowników wojska oraz 1331 jednostek sprzętu. Wojsko Polskie niemal każdego dnia transportuje środki ochrony osobistej do szpitali na terenie całego kraju.

powiedział Mariusz Błaszczak.

Koronawirus w Polsce i na świecie

Zobacz również: Włosi skazywani na śmierć? Lekarze zmuszeni do drastycznych działań

Aktualnie najgorsza sytuacja jest przede wszystkim w Stanach Zjednoczonych. To tam do tej pory odnotowano ponad 700 tysięcy przypadków zarażeń na koronawirusa z czego zmarło blisko ponad 40 tysięcy osób. Druga jest Hiszpania z liczba ponad 170 tysięcy chorych i ponad 20-tysiącami zgonów. W Polsce tej doby liczba chorych przekroczyła 9000 pacjentów.

Epidemia COVID-19 (koronawirus) w Polsce: Polskie Wojsko pomoże w walce z epidemią. Taką decyzję w tej sprawie podjął szef MON, Mariusz Błaszczak.
Epidemia COVID-19 (koronawirus) w Polsce: Polskie Wojsko pomoże w walce z epidemią. Taką decyzję w tej sprawie podjął szef MON, Mariusz Błaszczak.

Źródło: wPolityce

To może Cię również zainteresować:

Młoda kobieta zarażona koronawirusem nagrała przejmujący film. Każdy powinien zobaczyć

Ujawniono ile zarabia Wiśniewski. Trzymajcie się krzeseł

Korea Południowa walczy z koronawirusem na swój sposób, ale działa!

window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({article:"auto"}),function(o,a,t,e){document.getElementById(e)||(o.async=1,o.src="//cdn.taboola.com/libtrc/magdad-wlocie/loader.js",o.id=e,a.parentNode.insertBefore(o,a))}(document.createElement("script"),document.getElementsByTagName("script")[0],0,"tb_loader_script"),window.performance&&"function"==typeof window.performance.mark&&window.performance.mark("tbl_ic"),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({mode:"alternating-thumbnails-a",container:"taboola-below-article-thumbnails",placement:"Below Article Thumbnails",target_type:"mix"}),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({flush:!0}),console.log("wykonało się");

About Bartosz Palędzki

Polityka, ciekawostki i trochę ploteczki. Uważam, że nie ma na świecie człowieka którego polityka nie dotyczy. Każdego z nas dotyka dlatego lepiej wiedzieć co w trawie piszczy.
View all posts by Bartosz Palędzki →