Fatalny błąd! Właśnie podano prawdziwą ilość zakażonych w Polsce

Ministerstwo zdrowia podało aktualne dane informujące o tym jaka jest prawdziwa ilość zakażonych a jaka zgonów w Polsce. Podczas liczenia wystąpił błąd.

Czytaj też: Szumowski ostrzega! Może nam grozić nie jedna, a dwie epidemie. Padła data

W Ministerstwie Zdrowia doszło do fatalnej pomyłki w wyniku której podano do wiadomości publicznej błędne dane dotyczące ilości zachorowań w Polsce. Resort Zdrowia już skorygował liczby, a na oficjalnych stronach sprostowano poprzedni komunikat.

Obecnie codzienny raport wygląda nieco inaczej niż ten poprzedni. Wciąż najtrudniejsza sytuacja jest na śląsku, gdzie niedawno wykryto nowe ognisko koronawirusa. Ministerstwo Zdrowia dokłada wszelkich starań aby sytuacje uspokoić.

Prawdziwa ilość zakażonych w Polsce

– Mamy 148 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: śląskiego (89), wielkopolskiego (18), dolnośląskiego (15), lubelskiego (10), świętokrzyskiego (4), opolskiego (4), pomorskiego (3), podlaskiego (3), lubuskiego (1), zachodniopomorskiego (1). […] Liczba zakażonych koronawirusem: 21 440/996 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe)

– przekazało Ministerstwo Zdrowia.

Zobacz również: Co się dzieje z płucami gdy nosimy maseczkę? Lekarz wyjaśnia

Błędne dane o ogólnym stanie zachorowań pochodziły z Poznania gdzie zgodnie z informacjami przekazanymi przez resort zdrowia doszło do zdublowania ilości osób zakażonych. Chodzi o 34 pacjentów, którzy obecnie zostali wykreśleni z rejestru.

– Ze względu na 34 zdublowane przypadki zakażeń przez WSSE Poznań – odejmujemy je z wykazu woj. wielkopolskiego

– przekazało ministerstwo.

Dobre informacje dotyczą braku kolejnych zgonów z powodu COVID-19. W Polsce wciąż liczba zgonów nie przekroczyła tysiąca osób. Według wielu ekspertów przekroczenie liczby tysiąca pomimo, że w obliczu pandemii ogłoszonej przez WHO wciąż jest liczbą niewielką to może wywołać kolejną falę strachu w polskim społeczeństwie

– Ostatniej doby nie ma zgłoszonego przypadku zgonu z powodu COVID-19 – poinformowano za pośrednictwem stron resortu zdrowia.

Źródło: Interia, MZ

Ministerstwo zdrowia podało aktualne dane informujące o tym jaka jest prawdziwa ilość zakażonych a jaka zgonów w Polsce. Podczas liczenia wystąpił błąd
Ministerstwo zdrowia podało aktualne dane informujące o tym jaka jest prawdziwa ilość zakażonych a jaka zgonów w Polsce. Podczas liczenia wystąpił błąd

Polecamy także:

Tajne spotkanie grupy Bilderberg z udziałem Trzaskowskiego

Jackowski zdradził kto wygra wybory prezydenckie

Kolejny zakaz zniesiony! Przestaje obowiązywać od jutra

Szumowski ujawnił kiedy zdejmiemy maseczki!

Avatar

About Redakcja wLocie.pl

Cały zespół redakcyjny wLocie.pl pracuje na to aby dostarczyć państwu najnowsze i jednocześnie najciekawsze wiadomości z Polski i ze świata
View all posts by Redakcja wLocie.pl →