Co się dzieje z płucami gdy nosimy maseczkę? Lekarz wyjaśnia

Nakaz noszenia maseczek: W Polsce wciąż obowiązuje nakaz zasłaniania ust i nosa, lekarz wyjaśnia co się dzieje z płucami gdy nosimy maseczkę.

Czytaj też: Tajne spotkanie grupy Bilderberg z udziałem Trzaskowskiego

Nakaz noszenia maseczek w miejscach publicznych obowiązuje już od ponad miesiąca. Mimo, że maski mają zadanie nas chronić przed koronawirusem, to nie wszystkim podoba się obowiązek ich noszenia. W internecie pojawia się coraz więcej negatywnych informacji na temat skutków noszenia maseczek ochronnych. W tej sytuacji lekarze postanowili obalić powstałe na ten temat doniesienia.

Co się dzieje z płucami gdy nosimy maseczkę

Obowiązek powszechnego noszenia maseczek zakrywających drogi oddechowe obowiązuje w Polsce od 16 kwietnia. Wówczas to resort zdrowia podjął taką decyzję, aby zapewnić Polakom jak najwyższa stopień bezpieczeństwa. Mimo wszystko w sieci pojawiło się wiele domysłów mówiących, że noszenie maseczki może doprowadzić między innymi do grzybicy płuc.

Czy taka sytuacja jest możliwa? Na ten temat wypowiedziała się Anna Plucik-Mrożek, internistka i lekarz medycyny sportowej z kliniki Medicover. Jej zdaniem jest to możliwe wyłącznie w sytuacji, kiedy z tej samej maski korzysta również osoba z grzybicą płuc.

Warto także zwracać uwagę na czas w jakim korzystamy z maseczki. Jak wyjaśnia Anna Plucik-Mrożek w „Poradniku Zdrowie”

Maseczki nie można nosić dłużej, niż cztery godziny bez przerwy. Należy ją zmienić od razu, gdy zrobi się wilgotna. Maseczkę jednorazową trzeba wyrzucić, a wielorazową wyprać lub zdezynfekować, na przykład odkażając w piekarniku w wysokiej temperaturze lub stosując inny sposób zalecony przez producenta.

Rząd jak na ten moment nie jest w staniepodać terminu zdjęcia nakazu noszenia maseczek.

Zobacz również: Po co były filmy Sekielskiego i Latkowskiego? Polacy zrobieni na szaro

Jeśli się okaże, że te wskaźniki w województwach się utrzymują, to być może regionalnie będziemy wydawali taką decyzję, że w przestrzeni otwartej, na wolnym powietrzu, te maseczki będzie można zdjąć, a w zamkniętych przestrzeniach, w komunikacji, w sklepach, we wszystkich miejscach, gdzie powietrze nie przepływa swobodnie, tam one pozostaną”

wyjaśniał podczas konferencji prasowej Łukasz Szumowski.

Nakaz noszenia maseczek: W Polsce wciąż obowiązuje nakaz zasłaniania ust i nosa, lekarz wyjaśnia co się dzieje z płucami gdy nosimy maseczkę
Nakaz noszenia maseczek: W Polsce wciąż obowiązuje nakaz zasłaniania ust i nosa, lekarz wyjaśnia co się dzieje z płucami gdy nosimy maseczkę/ screen YouTube

Źródło: abczdrowie

Polecamy także:

Latkowski grozi Wojewódzkiemu! Ponownie, ostro atakuje

Rząd niespodziewanie zniósł bardzo uciążliwy zakaz. Duża część Polaków zachwycona

Przedłużono zakaz obowiązujący wszystkich Polaków

,
Bartosz Palędzki

About Bartosz Palędzki

Polityka, ciekawostki i trochę ploteczki. Uważam, że nie ma na świecie człowieka którego polityka nie dotyczy. Każdego z nas dotyka dlatego lepiej wiedzieć co w trawie piszczy.
View all posts by Bartosz Palędzki →