Tego się nikt nie spodziewał! Niezwykły gest prezydenta Ukrainy w Jerozolimie

Udostępnij:
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

​Światowe Forum Holokaustu i niezwykły gest jaki wykonał prezydent Ukrainy: Wołodymyr Zełenski przekazał bowiem miejsca delegacji swego kraju na forum w Jerozolimie. Oddał je ludziom, którzy przeżyli zagładę. Informacja o tym została przekazana przez Zełeńskiego w czwartek rano na Facebooku. Wcześniej udzielił wywiadu dla „The Times of Israel” gdzie również opowiadał o wydarzeniu jakim jest Światowe Forum Holokaustu.

TO SIĘ TERAZ CZYTA: Szczęki opadły: Szef MSZ Izraela dziękuje Armii Czerwonej

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

„Przyjechaliśmy do Izraela i dowiedzieliśmy się, że na Światowe Forum Holokaustu w związku z ogromnym zainteresowaniem tym wydarzeniem trudno jest dostać się tym, którzy przeżyli tę straszliwą tragedię” – napisał Wołodymyr Zełenski na Facebooku.

„Zdecydowaliśmy, że przekażę moje miejsce i miejsca delegacji Ukrainy tym mężnym, unikalnym ludziom. Prasa donosi, że tak postąpili niektórzy członkowie izraelskiego rządu. Uważam, że jest to słuszna decyzja” – pisał dalej.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Prezydent Ukrainy, Wołodymyr Zełenski wykonał niezwykły gest na Światowym Forum Holokaustu

TO SIĘ DZIEJE TERAZ: PILNE: Yad Vashem zareagował na nieobecność Dudy

„Na głównych uroczystościach powinni być ci, którzy najbardziej na to zasługują. Ci, którzy dokonali rzeczy niemożliwej: zachowali życie w czasach, gdy jego zachowanie było praktycznie niemożliwe.” – skomentował prezydent Ukrainy jednocześnie argumentując swoją decyzję.

Doradca prezydenta Ukrainy, Andrij Jermak potwierdził, że decyzja Zełenskiego została przekazana organizatorom Światowego Forum Holokaustu:

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Poprosiliśmy, by miejsca te zostały przekazane ludziom, którzy pochodzą z Ukrainy i którzy przeżyli tę straszną tragedię” – potwierdził dla Interfax-Ukraina Andrij Jermak.

Wołodymyr Zełenski już wcześniej potwierdził, że będzie na Światowym Forum Holokaustu w Jerozolimie. Zrobił to między innymi w wywiadzie dla „Times of Israel”. Zrobiło się nieco gorąco bowiem w tej samej publikacji zapytano również o przemówienie prezydenta Ukrainy:

„Prezydent Polski zdecydował, że nie przyjedzie, bo nie pozwolono mu przemówić” – podkreślił dziennikarz z”Times of Israel” pytając Zełenskiego o przemówienie.

Wołodymyr Zełenski dla „The Times of Israel”: „To byłoby fair”

„Najważniejszą rzeczą dla każdego kraju jest czczenie pamięci swoich ofiar Holokaustu. To jest bardzo ważne, by pojechać, bez względu na to czy przemawiamy, czy nie” – odparł ukraiński prezydent. „Dla mnie osobiście to nie jest ważne, czy będę przemawiał” – odpowiedział Wołodymyr Zełenski.

Jednakże po chwili w tym samym wywiadzie stwierdził, że według niego było by „fair” gdyby zabrał głos.

„Dane statystyczne, które posiadamy, pokazują, że jeden na czterech Żydów, którzy zostali zabici w Holokauście, był Ukraińcem. Dlatego dla Ukraińców jest to bardzo ważne, by uczcić ofiary Holokaustu. Dlatego myślę, że wygłoszenie przemówienia przez prezydenta Ukrainy byłoby fair” – uzasadnił Zełenski.

Światowe Forum Holokaustu i niezwykły gest prezydenta Ukrainy: Wołodymyr Zełenski przekazał miejsca delegacji swego kraju na forum w Jerozolimie. The Times of Israel
Światowe Forum Holokaustu i niezwykły gest prezydenta Ukrainy: Wołodymyr Zełenski zdobył się na wspaniały gest, bowiem przekazał miejsca delegacji swego kraju na forum w Jerozolimie. The Times of Israel

Niezwykły gest prezydenta Ukrainy.

Źródło: Interia

POLECAMY:

Magda Gessler złożyła życzenia na Insta – jej mąż musi być zachwycony
W USA zadano pytanie o Holokaust – wynik sondażu zaskakuje
To nie śmierć męża skłoniła Woźniak Starak do tej decyzji. Ujawniono prawdziwy powód
Co się dzieje z Szostak? Dodała zdjęcie które przeraża. „Zjedz coś!”
Wow! Tak Mucha świętowała 6 urodziny syna. To co dla niego przygotowała robi ogromne wrażenie
window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({article:"auto"}),function(o,a,t,e){document.getElementById(e)||(o.async=1,o.src="//cdn.taboola.com/libtrc/magdad-wlocie/loader.js",o.id=e,a.parentNode.insertBefore(o,a))}(document.createElement("script"),document.getElementsByTagName("script")[0],0,"tb_loader_script"),window.performance&&"function"==typeof window.performance.mark&&window.performance.mark("tbl_ic"),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({mode:"alternating-thumbnails-a",container:"taboola-below-article-thumbnails",placement:"Below Article Thumbnails",target_type:"mix"}),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({flush:!0}),console.log("wykonało się");

, , , ,

About Redakcja wLocie.pl

Cały zespół redakcyjny wLocie.pl pracuje na to aby dostarczyć państwu najnowsze i jednocześnie najciekawsze wiadomości z Polski i ze świata
View all posts by Redakcja wLocie.pl →