Próbował podpalić TVP! Brawurowa akcja policji w Warszawie

Warszawa: odbyła się akcja policji, ponieważ nastąpiła próba podpalenia siedziby TVP, sprawca miał przy sobie koktajl Mołotowa, a o zdarzeniu informacje podały „Wiadomości TVP”. Bez wątpienia zdarzenie jest niecodzienne i bardzo niepokojące.

Próba podpalenia TVP

W Polsce znajduje się grono wielkich sympatyków TVP oraz również przeciwników. Tym drugim chodzi przede wszystkim o stosowany przez telewizję przekaz, który jest odbierany jako skrajnie pro-rządowy. O wtorkowej sytuacji informacje podały wieczorne Wiadomości TVP. Do sprawy odniósł się również szef portalu TVP.info – Samuel Pereira.

Warszawa w głębokim szoku, odbyła się niezwłoczna akcja policji, ponieważ nastąpiła próba podpalenia siedziby TVP, sprawca miał przy sobie koktajl mołotowa, a o całym zdarzeniu poinformowały „Wiadomości TVP” w środowym wydaniu wieczornym.

Czytaj też: Wieniawa ostro skrytykowana. Nie zostawiła na niej suchej nitki

Do zajścia miało dojść we wtorek. Z kolei informacja o przebiegu ataku na siedzibę Telewizji Polskiej wypłynęła dopiero w środę. Atak miał próbować przeprowadzić mężczyzna uzbrojony w butelkę z benzyną przekształconą na wzór popularnych koktajlów mołotowa. W zdarzeniu niezwłocznie interweniowała policja.

Mężczyźnie zostały przedstawione zarzuty na podstawie artykułu 160 kodeksu karnego.
Paragraf dotyczy narażenia na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Napastnikowi grozi kara 8 lat więzienia.

Zabezpieczono kanister z cieczą i szklaną butelkę o pojemności 0,7 litra; zabezpieczono również nadpalony materiałpoinformował w rozmowie z TVP Sylwester Marciniak, rzecznik Komendy Stołecznej Policji.

Na temat zajścia wypowiedział się również Samuel Pereira, szef portalu TVP.info. Dziennikarz wezwał do powstrzymania fali tego typu zachowań.

Oto realne skutki eskalowania emocji i „bujania łodzią”. Już czas najwyższy wspólnie, ponad podziałami ostro potępić tego typu „aktywności” #HejtStopnapisał na Twitterze Pereira.

Warszawa: odbyła się akcja policji, nastąpiła próba podpalenia siedziby TVP, sprawca miał przy sobie koktajl mołotowa, o sprawie informują "Wiadomości"
Logo TVP/ SCREEN YOUTUBE

Źródło: wp

Polecamy też:

Ten film podzieli Polaków. Szykuje się skandal roku

Ta śmierć wstrząsnęła Kurdej-Szatan. Wiadomość przyszła nagle

Na co zmarł Królikowski? Przyczyna była inna niż wszyscy myśleli

Kurdej-Szatan wyleciała przez Manowską? Mocne oskarżenia

Łzy napływają do oczu. Królikowski nagrał film… Mało kto o nim wiedział

Greta Thunberg zdemaskowana! Minutowy film ujawnił prawdę

, , ,
Bartosz Palędzki

About Bartosz Palędzki

Polityka, ciekawostki i trochę ploteczki. Uważam, że nie ma na świecie człowieka którego polityka nie dotyczy. Każdego z nas dotyka dlatego lepiej wiedzieć co w trawie piszczy.
View all posts by Bartosz Palędzki →