Mróz do -30 stopni? Prognoza pogody na luty

Zima w 2021 roku jest zdecydowanie mroźniejsza niż w ostatnich latach, prognoza pogody na luty zapowiada siarczysty mróz nawet do -30 stopni. Jak dokładnie będą wyglądały najbliższe dni i tygodnie? Na co powinniśmy być przygotowani?

Czytaj też: Marta Lempart: „To oczywiste, że aborcja będzie w Polsce legalna”

Eksperymentalna prognoza pogody długoterminowa pokazuje, że luty 2021 może nas zaskoczyć, bowiem jeżeli wierzyć w zapowiedzi to czeka nas mróz do -30 stopni Celsjusza.

Prognoza pogody na luty 2021, silny mróz i opady śniegu

„W lutym mogą zdarzyć się przynajmniej dwa okresowe napływy chłodnego powietrza, w czasie których temperatury nocą mogą spaść poniżej -15 st., a skrajnie nawet do ok. -30 st. – powiedział synoptyk IMGW Grzegorz Walijewski.

Zapewnił jednak, że jeżeli dojdzie do takiej sytuacji to tak duże spadki temperatur będą jedynie chwilowe.

Czytaj też: Zawalił się dach lodowiska w Bałtowie. Znana przyczyna

„Trzeba bardzo mocno pamiętać, że te wartości wynikają z wyliczeń z 26 stycznia, a te zmieniają się z dnia na dzień” – zaznaczył.

Tak duże spadki temperatur szczególnie w nocy, według synoptyka mogą zdarzyć się dwa razy w nadchodzącym miesiącu. Zaznaczono również, że najbardziej prawdopodobne są temperatury oscylujące w granicach -15 stopni Celsjusza.

Należy spodziewać się opadów śniegu

Zima w 2021 roku jest zdecydowanie mroźniejsza niż w ostatnich latach, prognoza pogody na luty zapowiada siarczysty mróz nawet do -30 stopni
Zima w 2021 roku jest zdecydowanie mroźniejsza niż w ostatnich latach, prognoza pogody na luty zapowiada siarczysty mróz nawet do -30 stopni

„W lutym należy spodziewać się opadów, ale będą one raczej w granicach normy. W większości kraju będą opady w granicach 20 – 45 mm, przy czym w północnej części kraju opadów może być więcej. Biorąc pod uwagę prognozowane temperatury będą to najprawdopodobniej opady śniegu – mówi prognoza pogody na luty 2021 opublikowana przez IMGW.

„Jeżeli ktoś już schował ciepłe kurtki i ciepłe buty głęboko do szafy, powinien się do nich ponownie uśmiechnąć, bo zima może jeszcze dać o sobie znać” – zaznaczył synoptyk.

Polecamy również:

Jest decyzja rządu: Obostrzenia przedłużone do 14 lutego

Wielka akcja policji i FBI. Odnaleziono 33 zaginione dzieci

Komorowski o Tusku: „Szkoda by go było na ten kociołek krajowy”

window._taboola = window._taboola || []; _taboola.push({ mode: 'alternating-thumbnails-a', container: 'taboola-new-below-article-thumbnails', placement: 'New Below Article Thumbnails', target_type: 'mix' });

,
Małgorzata Piętak

About Małgorzata Piętak

Zafascynowana światem show-biznesu. Interesuje mnie życie gwiazd dlatego jestem ze wszystkim na bieżąco. Diety, sekrety celebrytów, modowe ciekawostki to mój świat
View all posts by Małgorzata Piętak →