Przewidział pandemię już w 2011. Teraz wszyscy chcą zobaczyć ten film

Udostępnij:
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Steven Soderbergh przewidział pandemię i zrobił to już w 2011 roku, nakręcił bowiem wtedy „Contagion Epidemia Strachu”, jest to film opowiadający o pandemii wirusa, która rozwija się na świecie. Przez wydarzenia jakie mają teraz miejsce (nagły rozwój epidemii koronawirusa) film zyskał mocno na popularności.

Jak na razie nie doczekaliśmy się oficjalnego komentarza ze strony sławnego reżysera na temat epidemii koronawirusa COVID-19. Jednak dziennikarz magazynu „Uproxx” Mike Ryan, postanowił przypomnieć wszystkim wywiad jak przeprowadził ze Stevenem Soderberghiem w 2011 roku, tuż po premierze „Contagion Epidemia Strachu”. Reżyser nie miał już wtedy wątpliwości, że ogólnoświatowa pandemia to tylko kwestia czasu i że jest ona wręcz nieunikniona. Jego słowa okazały się być prorocze.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Steven Soderbergh przewidział pandemię już w 2011 roku!

„Podczas zbierania materiałów do filmu zauważyłem dwie niepokojące rzeczy. Jedną z nich było to, że każdy, z kim rozmawialiśmy, mówił, że czekamy na coś naprawdę dużego. O depresję przyprawiało mnie kilka opowieści ludzi, którzy znaleźli się w sytuacji, w której polityka powstrzymywała ich przed robieniem tego, co powinni. Pojawiali się w miejscach wybuchu epidemii wyleczalnej choroby z lekarstwami gotowymi do użycia. Ale z powodu napiętej sytuacji politycznej, nie pozwolono im zapobiec śmierci wielu ludzi”

– mówił wtedy zaniepokojony Steven Soderbergh

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Głos w sprawie pandemii koronawirusa postanowił natomiast zabrać scenarzysta filmu Scott Z. Burns, który piętnuje administrację prezydenta Donalda Trumpa, uważając, że nie robią oni wystarczająco wiele, żeby przeciwdziałać szerzącej się epidemii.

Czytaj też: Załamanie pogody: potężne dwucyfrowe mrozy i śnieg

„To dla mnie niewiarygodne, że nasza administracja nie potrafi wprost powiedzieć ludziom, co powinni robić, by być bezpiecznymi. I wytłumaczyć, co robimy, by zrozumieć tę epidemię. Na serwisie Youtube widziałem film z Wietnamu, na którym pokazywano, jak właściwie myć ręce i jak ważne jest to w obecnej sytuacji. Dlaczego nasz rząd nie stworzył podobnych informacji? Czy to takie trudne?”

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

„Contagion Epidemia Strachu” opowiada o wybuchu groźniej choroby roznoszącej się drogą powietrzną, która zarażonych zabija w przeciągu kilku dni. Główne role w filmie zagrali między innymi: Matt Damon, Gwyneth Paltrow, Jude Law, a także Kate Winslet.

Steven Soderbergh przewidział pandemię już w 2011 roku, nakręcił Contagion Epidemia Strachu, jest to film opowiadający o pandemii wirusa na świecie.
Steven Soderbergh przewidział pandemię już w 2011 roku, nakręcił Contagion Epidemia Strachu, jest to film opowiadający o pandemii wirusa na świecie.

Źródło: Interia

Polecamy także:

Rusin obraziła Polki! Nie mogły uwierzyć w to co powiedziała

Śmierć Królikowskiego zmieniła ich życie: rodzina przeżywa koszmar

Ibisz ogłosił przerażające wieści na żywo. Polały się łzy

To może Cię również zainteresować:

Wideo z Mediolanu ukazuje ponurą prawdę. Tak Włochy walczą z pandemią

Stan Zagrożenia Epidemiologicznego w Polsce: Co to oznacza?

Jak dziś wygląda grób Kory? Ciężko w to uwierzyć

window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({article:"auto"}),function(o,a,t,e){document.getElementById(e)||(o.async=1,o.src="//cdn.taboola.com/libtrc/magdad-wlocie/loader.js",o.id=e,a.parentNode.insertBefore(o,a))}(document.createElement("script"),document.getElementsByTagName("script")[0],0,"tb_loader_script"),window.performance&&"function"==typeof window.performance.mark&&window.performance.mark("tbl_ic"),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({mode:"alternating-thumbnails-a",container:"taboola-below-article-thumbnails",placement:"Below Article Thumbnails",target_type:"mix"}),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({flush:!0}),console.log("wykonało się");

, , , ,

About Małgorzata Piętak

Zafascynowana światem show-biznesu. Interesuje mnie życie gwiazd dlatego jestem ze wszystkim na bieżąco. Diety, sekrety celebrytów, modowe ciekawostki to mój świat
View all posts by Małgorzata Piętak →