Ujawniono wstępny raport z katastrofy ukraińskiego samolotu!

Iran katastrofa samolotu: opublikowano wstępny raport z katastrofy ukraińskiego samolotu linii Ukrainian Airlines. Cały świat patrzy na Bliski Wschód.

Cały świat aktualnie żyje wydarzeniami, które mają miejsce na bliskim wschodzie. W nocy z wtorku na środę na terytorium Iraku doszło do ostrzału amerykańskich baz. Następnie nad ranem w Teheranie doszło do najprawdopodobniej zestrzelenia samolotu należącego do ukraińskich linii lotniczych. Dziś z opracowanego przez Iran raportu wynika, że samolot palił się jeszcze przez upadkiem. W katastrofie zginęło 176 osób – wszystkie, które były na pokładzie maszyny.

W raporcie, opracowanym przez irańską agencję lotnictwa cywilnego, zacytowano świadków będących w pobliżu miejsca katastrofy oraz w samolocie przelatującym na dużej wysokości. Według ich zeznań – boeing ukraińskich linii lotniczych UIA płonął, kiedy był jeszcze w powietrzu. 

Wstępny raport z katastrofy ukraińskiego samolotu

Iran katastrofa samolotu: opublikowano wstępny raport z katastrofy ukraińskiego samolotu linii Ukrainian Airlines. Cały świat patrzy na Bliski Wschód
Iran katastrofa samolotu: opublikowano wstępny raport z katastrofy ukraińskiego samolotu linii Ukrainian Airlines. Cały świat patrzy na Bliski Wschód

W całej sprawie pojawiło się wiele sprzecznych ze sobą informacji.

Załoga samolotu próbowała zawrócić maszynę na lotnisko – podaje AP, cytując raport.

Natomiast agencja AFP, również powołując się na irański raport z dochodzenia w sprawie katastrofy, pisze, że samolot zawrócił, gdy stwierdzono „problem”. Na ten moment wciąż ciężko powiedzieć co było dokładną przyczyną katastrofy. Aktualnie czarne skrzynki z samolotu znajdują się w posiadaniu Iranu, który nie chce ich nikomu wydać.

Źródło: Interia

POLECAMY:

Lech Wałęsa zastąpi Andrzeja Dudę? Zaskakująca propozycja
Uwaga! Poważne zmiany w 500+. Odczują je tysiące Polaków
Iran grozi Trumpowi: „Zapamiętaj liczbę 290”
Świat patrzy z przerażeniem. Trzęsienie ziemi nieopodal elektrowni jądrowej w Iranie
Tragedia w Berlinie! Podpalili Polaka. Walczy o życie

Bartosz Palędzki

About Bartosz Palędzki

Polityka, ciekawostki i trochę ploteczki. Uważam, że nie ma na świecie człowieka którego polityka nie dotyczy. Każdego z nas dotyka dlatego lepiej wiedzieć co w trawie piszczy.
View all posts by Bartosz Palędzki →