Rząd chce przejąć pieniądze Polaków? Szokujący wywiad!

Udostępnij:
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Epidemia koronawirusa w Polsce: Rząd chce przejąć prywatne pieniądze Polaków? Paweł Borys udzielił wywiadu, który może szokować

Zobacz również: Tomasz Kammel ostro wypowiedział się o LGBT

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Dla wielu osób takie słowa z ust głównego specjalisty rządu w sprawach gospodarczych mogą budzić wiele zastrzeżeń. Sytuacja w ostatnich dniach jest bardzo napięta,  a ekonomiści przewidują jeden z największych kryzysów finansowych w historii. Czy w tej sytuacji rząd może zdecydować się na przejęcie oszczędności Polaków na ich prywatnych kontach w banku?

Od ponad miesiąca Polska służba zdrowia walczy z rozwojem epidemii koronawirusa. Niestety COVID-19 doświadcza nie tylko placówki medyczne, ale również i sektory gospodarcze. Już teraz ekonomiści starają się przewidzieć i podać ewentualne scenariusze,  które mogą się zrealizować w wyniku sytuacji wywołanej przez pandemie.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

W dzisiejszej sytuacji bezpośrednio zagrożony jest również budżet krajowy. Państwo również ma wiele zobowiązań,  z których musi się wywiązywać, a do tego potrzebne są mu wpływy z podatków oraz składek. W sytuacji kryzysu wiadomo,  że transfery pieniężne będą mniejsze,  a to może skutkować efektem domina w wielu sferach.

Rząd chce przejąć prywatne pieniądze Polaków?

Państwo może oczywiście wywiązać się z zobowiązań przy pomocy dodruku pieniędzy w porozumieniu z NBP,  lecz niestety wówczas ich wartość prędko zostanie zweryfikowana przez inflacje. W tej sytuacji rząd ma rozważać jeszcze jeden scenariusz wyjścia z kryzysu. Odniósł się do niego Paweł Borys, szef Polskiego Funduszu Rozwoju w TV Trwam.

Polacy mają ogromne sumy, 900 miliardów złotych. Czy właśnie obywatele nie mogliby sfinansować tych potrzeb państwa, gdyby mieli korzystne oprocentowanie, bo wiadomo, że teraz w bankach oprocentowanie będzie bardzo niskie, zwłaszcza po tym, jak Narodowy Bank Polski obniżył stopy procentowe? zapytał prowadzący program w Telewizji Trwam, mając zapewne na myśli obligacje, ale nie precyzując, jak operacja miałaby wyglądać.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Ekonomista odpowiedział, że:

– Myślimy o tym, oczywiście wyzwanie jest potężne, potężna operacja. To wyzwanie jest czasowe, ponieważ chcemy, by te środki bardzo szybko trafiły. To jest kwestia czasu, żeby w dużej skali uplasować znaczącą kwotę obligacji, ale nie wykluczamy tego rzeczywiście. Myślę, że potencjalnie byłaby to też atrakcyjna forma gromadzenia oszczędnościpowiedział szef Polskiego Funduszu Rozwoju na antenie stacji – dzieła o. Tadeusza Rydzyka.

Epidemia koronawirusa w Polsce: Rząd chce przejąć prywatne pieniądze Polaków? Paweł Borys udzielił wywiadu, który może szokować
Epidemia koronawirusa w Polsce: Rząd chce przejąć prywatne pieniądze Polaków? Paweł Borys udzielił wywiadu, który może szokować

Źródło: NaTemat

Polecamy także:

UE kładzie ręce na Węgry! „Będziemy kontrolować”

Woźniak-Starak we łzach, porażające nagranie

Kim jest Bogusław Wojewódzki- ojciec gwiazdy TVN- co ukrywa Kuba?

window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({article:"auto"}),function(o,a,t,e){document.getElementById(e)||(o.async=1,o.src="//cdn.taboola.com/libtrc/magdad-wlocie/loader.js",o.id=e,a.parentNode.insertBefore(o,a))}(document.createElement("script"),document.getElementsByTagName("script")[0],0,"tb_loader_script"),window.performance&&"function"==typeof window.performance.mark&&window.performance.mark("tbl_ic"),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({mode:"alternating-thumbnails-a",container:"taboola-below-article-thumbnails",placement:"Below Article Thumbnails",target_type:"mix"}),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({flush:!0}),console.log("wykonało się");

, ,

About Bartosz Palędzki

Polityka, ciekawostki i trochę ploteczki. Uważam, że nie ma na świecie człowieka którego polityka nie dotyczy. Każdego z nas dotyka dlatego lepiej wiedzieć co w trawie piszczy.
View all posts by Bartosz Palędzki →