Obowiązuje od dziś! Rozszerzony zakaz obejmuje całą Polskę

Udostępnij:
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Rząd zapowiedział, że już od 12 sierpnia wprowadzony zostanie nowy, rozszerzony zakaz, który obowiązywał będzie w całym kraju. Dotknie to każdego Polaka.

Z dniem 12 sierpnia bieżącego roku wchodzi w życie nowe rozporządzenie rady ministrów. Ta decyzja dotknie wszystkich i Polaków, a nowy rozszerzony zakaz będzie obowiązywał na terenie całego kraju. Nowe rozporządzenie rządu dotyczy zakazów w ruchu lotniczym. Wszystko przez rozprzestrzeniającego się w lecie coraz bardziej koronawirusa. Poluzowanie obostrzeń, wakacje i gorąca pogoda spowodowały nagły wzrost zarażeń COVID-19.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Czytaj też: To będzie wstrząs! Patryk Vega ujawni nazwiska znanych działaczy i polityków! „Mam nagrania (…) są tam sceny seksu”

12 sierpnia rząd wprowadzi nowy, rozszerzony zakaz w całym kraju

Taka sytuacja ma miejsce nie tylko w Polsce, ale także w wielu innych krajach europejskich. Własnie dlatego rząd pod przewodnictwem premiera Mateusza Morawieckiego zdecydował się na przedłużenie zakazu lotów do części krajów. Zakaz obowiązywał będzie do 25 sierpnia, ale kilka dni przed tą datą będzie rozważana decyzja, czy nie przedłużyć zakazu. Wszystko będzie zależało od sytuacji epidemiologicznej w Polsce, ale także w innych krajach świata.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Zobacz również: Dopiero niedawno przestali tam jeść ludzi. Historia tylko dla osób o stalowych nerwach

Latać w tym momencie będzie można do i ze Szwecji, Egiptu, Rumunii, a także Portugalii. Jednak na liście z zakazami lotów znalazły się aż 44 kraje. Są to między innymi: Bośnia i Hercegowina, Czarnogóra, Chiny, Wyspy Świętego Tomasza i Książęca, Rosja, Brazylia, Andora, Arabia Saudyjska, Bahrajn, Eswatini (Suazi), Meksyk, Izrael, Katar, Kuwejt, Argentyna, Armenia, Chile, Dominikana, Ekwador, Chile, Gabon, Gwatemala, Honduras, Irak, Kazachstan, Kirgistan, Kolumbia, Kosowo, Kostaryka, Macedonia Północna, Malediwy, Mołdawia, Panama, Peru, RPA, Salwador, Serbia, Singapur, Surinam, Wyspy Zielonego Przylądka, USA, Oman, Luksemburg, Boliwia, a także Bahamy.

W rozporządzeniu znalazły się jednak wyjątki

W rządowym rozporządzeniu znalazły się jednak wyjątki, w przypadku których loty do krajów znajdujących się na liście z zakazami będą mogły zostać zrealizowane. Będzie tak w przypadku, gdy zleci lub zgodzi się na to Prezes Rady Ministrów. Także w przypadku. o którym mowa w art. 76 ust. 1 ustawy z dnia 3 lipca 2002 r. – Prawo lotnicze (w celu zapobiegania skutkom klęsk żywiołowych lub ich usunięcia oraz ratowania życia lub zdrowia ludzkiego). Jak również w przypadku lotów realizowanych na potrzeby sił zbrojnych oraz wojsk obcych w rozumieniu ustawy z 23 września 1999 r. o zasadach pobytu wojsk obcych na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Źródło: Pikio

Polecamy także:

Bogusław Linda nie wytrzymał i powiedział, co sądzi o LGBT i Margot. Dla niektórych to szok

Brutalna prawda o Bieniuku wyszła na jaw. Gliwińska przerwała milczenie

Podsiadło dopiekł Kindze Dudzie zmieniając słowa piosenki! Mocne słowa do córki prezydenta (wideo)

window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({article:"auto"}),function(o,a,t,e){document.getElementById(e)||(o.async=1,o.src="//cdn.taboola.com/libtrc/magdad-wlocie/loader.js",o.id=e,a.parentNode.insertBefore(o,a))}(document.createElement("script"),document.getElementsByTagName("script")[0],0,"tb_loader_script"),window.performance&&"function"==typeof window.performance.mark&&window.performance.mark("tbl_ic"),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({mode:"alternating-thumbnails-a",container:"taboola-below-article-thumbnails",placement:"Below Article Thumbnails",target_type:"mix"}),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({flush:!0}),console.log("wykonało się");

, , , , , , ,

About Daniel Wyrzykowski

Interesuję się wieloma rzeczami, jednakże najwięcej uwagi poświęcam bieżącym wydarzeniom ze świata show-biznesu. Twierdzę, że w każdej plotce jest ziarno prawdy
View all posts by Daniel Wyrzykowski →