Tragiczne wieści. To koniec serialu „Świat według Kiepskich”?

Udostępnij:

Świat według Kiepskich koniec serialu. Fani Świata według Kiepskich mogą poczuć niemałe zakłopotanie. Z opublikowanych danych przez portal wirtualnemedia.pl wynika jasno, że ich ulubiony serial wyraźnie przegrał rywalizację z resztą konkurencji zaliczanej do tak zwanej wielkiej czwórki. Udział w rynku telewizji Polsat w trakcie emisji perypetii rodziny Kiepskich okazał się najniżej notowanym. Świat według Kiepskich Kotys, oglądalność, Polsat, ostatni sezon

Czym jest Świat według Kiepskich?

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Roxie Węgiel pokazała wyprawkę szkolną. Nie zostawili na niej suchej nitki

Świat według Kiepskich to serial komediowy, który przez lata jest emitowany na antenie telewizji Polsat. Sitcom ma już za sobą 32 sezony, które przyniosły za sobą ponad 550 odcinków. Serial od lat wytyka w sposób satyryczny przywary polskiego społeczeństwa. Przez lata produkcji trochę się tego nazbierało. Praktycznie każdy kolejny odcinek serialu jest o czymś zupełnie nowym.

CZYTAJ TEŻ: Wojciechowska wychodzi za mąż? To zdjęcie ją zdradziło

Kto odgrywa główne rolę w Świecie według Kiepskich?

Świat według Kiepskich koniec serialu, Kotys, oglądalność, Polsat, ostatni sezon
Świat według Kiepskich koniec serialu, Kotys, oglądalność, Polsat, ostatni sezon

Głównymi bohaterami serialu są przede wszystkim Ferdynand Kiepski, Arnold Boczek, Marian Paździoch czy Waldemar Kiepski. W te postacie wcielają się Andrzej Grabowski, Dariusz Gnatowski, Ryszard Kotys czy Bartosz Żukowski. Wszyscy w większości bez zbędnych przerw występują w popularnym sitcomie. Serial przez lata cieszy się sporą popularnością.

Świat według Kiepskich – koniec serialu?

Niestety serial w najbliższym czasie może przechodzić ciężkie chwilę. Powodem całej sytuacji są dane pochodzące z Nielsen Audience Measurement opracowane przez portal wirtualne media. Wynika z nich jasno, że popularny sitcom „Świat według Kiepskich” zostaje coraz bardziej w tyle za konkurencją. Z danych dowiadujemy się, że trzy premierowe odcinki oglądało średnio 1,19 mln widzów. Dało to 7,95 proc. udziału w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów. 9,85 proc. w grupie komercyjnej 16-49 oraz 9,88 proc. w grupie 16-59.

Kiepscy poza podium

Niestety takie statystyki nie napawają optymizmem władz Polsatu, których aspiracje są z pewnością dużo większe, niż wyżej przedstawione statystyki. Produkcja stacji Polsat przegrała w środy po godzinie 20 z serialem Barwy Szczęścia TVP2. Lepsza okazała się również produkcja serialu Na Wspólnej autorstwa TVN. Sitcom Polsatu znalazł się również przed pogodą i programem „Alarm” emitowanych na antenie TVP1.

Jest to i tak progres, lecz nieznaczny. W porównaniu do jesieni serial oglądało o około 30 tysięcy mniej widzów. Czyżby nadchodzi rychły koniec dwudziestoletniej historii Świata według Kiepskich?

POLECAMY:

Wiśniewski twierdził że mieli romans? Przerwała milczenie
Gąsiewska pijana? Wrzuciła zdjęcie, które dało do myślenia
Anna Mucha pokazała się bez majtek. Jej film robi furorę w sieci
Szokujące wyznanie matki Przybylskiej! Mrozi krew w żyłach…
Serial Ranczo ma poważny problem! Fani załamani

Świat według Kiepskich koniec serialu, Kotys, oglądalność, Polsat, ostatni sezon

, , , ,