Skandal! Owsiak kupił sprzęt medyczny, ale Polska go nie dostanie

Udostępnij:

Koronawirus w Polsce: Konflikt na linii Owsiak – PiS osiągnął szczyt, sprzęt medyczny który WOŚP zamówił z Chin nie przyjedzie, jest problem z transportem.

Zobacz również: Nie żyje pracownik Ministerstwa Sprawiedliwości, miał koronawirusa

Sytuacja jest bardzo poważna. W momencie wybuchu epidemii w Polsce było wiadome, że sprzętu w pewnym momencie może po prostu zabraknąć. W tej sytuacji wiele osób,  środowisk i organizacji podjęło decyzję o wsparciu w tych trudnych chwilach polskiej służby zdrowia.

Wśród nich jest również Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy,  która zadeklarowała 25 milionów złotych na zakup sprzętu z Chin. W całym przedsięwzięciu miało pomóc Ministerstwo Obrony Narodowej. Niestety z nowych informacji wynika, że strony nie doszły w tym temacie do porozumienia.

Jerzy Owsiak ma konflikt z rządem PiS?

Już od ponad miesiąca cała Europa walczy z koronawirusem. Największe starty w Europie pandemia na ten moment przyniosła we Włoszech, Hiszpanii,  Niemczech oraz również w Wielkiej Brytanii oraz Francji. W Polsce na ten moment stwierdzono ponad 2100 przypadków zachorowań na koronawirusa. Liczba zgonów w Polsce wynosi na ten moment 31. W tej sytuacji swoją pomoc zadeklarowała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy,  która postanowiła przekazać 25 milionów złotych na sprowadzenie do Polski z Chin sprzętu do walki z wirusem. W tym geście organizacji miał pomóc MON, lecz z relacji Jerzego Owsiaka wynika, że strony nie doszły w tym temacie do porozumienia.

Stanowisko rządu i WOŚP

Zobacz również: Ludzie wpadli w panikę! Lekarka z Hiszpanii ujawniła prawdę

 Wydawało się, że całą sprawę bardzo sprawnie podejmują kolejne osoby: od dyrektora MON poprzez oficerów odpowiedzialnych za logistykę. Wszystko było przygotowane, cały pakiet zamówionego towaru miał pojawić się w określonym czasie i miejscu, aż nagle w całą sprawę wmieszali się urzędnicy z Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Postawiono nam zaskakujące wymagania i mówiąc krótko – w minutę osiem cały plan wykorzystania transportu MON legł w gruzach, wszystko odwołanoprzekazał w mediach społecznościowych założyciel fundacji.

Na tą wiadomość zareagowała rzecznik rządu  – Michał Dworczyk,  który był mocno zaskoczony wpisem szefa WOŚP.

CZYTAJ TEŻ: „Śpimy na potężnej bombie”. Niepokojące dane z Polski

W ubiegły piątek przedstawiciele @fundacjawosp zostali poinformowani o gotowości udzielenia rządowego wsparcia w ramach mostu powietrznego identycznego dla wszystkich NGOs, samorządów, etc. Do dziś żaden pracownik organizacji nie wrócił do nas z deklaracją współpracy. Nasza wola współpracy jest nadal aktualna ale zasady obowiązują wszyskich. Z #koronawirus wygramy tylko wspólnie i solidarnie. – napisała Michał Dworczyk.

Z MON-em nie polecimy Przypominam – tydzień temu zgłosiliśmy się do Ministerstwa Obrony Narodowej z prośbą o…

Opublikowany przez Jurka Owsiaka Poniedziałek, 30 marca 2020

Kto w takim razie zawinił?

Źródło: Fakt

Koronawirus w Polsce: Konflikt na linii Owsiak - PiS osiągnął szczyt, sprzęt medyczny który WOŚP zamówił z Chin nie przyjedzie, jest problem z transportem.
Koronawirus w Polsce: Konflikt na linii Owsiak – PiS osiągnął szczyt, sprzęt medyczny który WOŚP zamówił z Chin nie przyjedzie, jest problem z transportem.

Polecamy także:

Jackowski przedstawił wizję dla Warszawy. To czeka stolicę

Wokalista Rammstein na intensywnej terapii – też ma koronawirusa

El Dursi również wywołała skandal! Ma gdzieś kwarantannę

To może Cię również zainteresować:

Wstrząsający apel Paryża: „Potrzebujemy pomocy!”

Nie żyje światowej sławy aktor. Zmarł na COVID-19

Siwiec w tragicznym położeniu – jej córka zachorowała

To może Cię również zainteresować:

Wstrząsający apel Paryża: „Potrzebujemy pomocy!”

Nie żyje światowej sławy aktor. Zmarł na COVID-19

Siwiec w tragicznym położeniu – jej córka zachorowała

loading...

, , ,