Szok! Posłanka PiS usprawiedliwia księży-pedofilów! Ona naprawdę to powiedziała

Udostępnij:
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Ohydne pedofilskie postępki, których miał dopuszczać się zmarły przed ośmiu laty ksiądz prałat Henryk Jankowski, budzą niesmak i odrazę. „Gazeta Wyborcza” dotarła do ofiary duchownego, którą w latach 70., gdy miała 12 lat kleryk „dopadł z 10, może nawet 20 razy”. Jej 16-letnia koleżanka po tym, jak zaszła z księdzem w ciążę, popełniła samobójstwo. Te szokujące informacje nie na wszystkich robią jednak, jak widać, wrażenie. Posłanka PiS Bernadeta Krynicka postanowiła księży-pedofilów wziąć w obronę… Nie ona jedna!

Bernadeta Krynicka z niezrozumiałą wyrozumiałością pochyliła się nad zjawiskiem pedofilii w Kościele. – Trzeba zrozumieć w końcu, że ksiądz to jest człowiek, a nie postać święta, jak każdy, i ma prawo do popełnienia pewnych grzechów, błędów – powiedziała posłanka w programie „Polska i świat” w TVN24.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Ale na tym szokującym stwierdzeniu polityk PiS nie skończyła. – Myślę, że to już jest parodia. Czy pedofilia jest tylko wśród księży? Może zrobimy komisję, która będzie badać pedofilię wśród nauczycieli, wśród lekarzy, pielęgniarek – kontynuowała Krynicka i wybuchnęła śmiechem. W ten sposób odniosła się do pomysłu części ofiar księży-pedofilów, która domaga się powołania państwowej komisji do zbadania przestępstw i przypadków ich tuszowania. Do czerwca 2019 r. światło dzienne powinny ujrzeć dane dotyczące pedofili w polskim Kościele, ofiary duchownych boją się jednak, że upublicznione dane mogą być zafałszowane. Stąd pomysł państwowej komisji.

Skandaliczna wypowiedź łomżyńskiej posłanki oburzyła Adama Jankowskiego z Platformy Obywatelskiej. „Szanowna Pani. NIE! Ksiądz nie ma prawa molestować dzieci” – napisał wstrząśnięty.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Krynicka próbowała później wypierać się swoich słów, zwracając się do polityka PO: „Szanowny Panie, zwyrodnialcy krzywdzący dzieci, bez względu na zawód czy sprawowaną funkcję powinni zostać osądzeni i skazani. Proszę nie wkładać w moje usta słów, których nie powiedziałam” – napisała.

„Szanowna Pani Poseł, wszyscy oglądający 'Polskę i Świat’ to obejrzeli i usłyszeli. Służę nagraniem. Sądzę, że jutro będzie się Pani tłumaczyła z tych słów we wszystkich mediach” – ripostował Jankowski. A Krynicka żali się teraz, że po jej kontrowersyjnej wypowiedzi płyną pod jej adresem inwektywy, a anonimowi internauci atakują również jej dzieci.

Bernadeta Krynicka była jedną z największych antybohaterek kwietniowego protestu osób niepełnosprawnych i ich rodziców. Do historii przeszło jej zdjęcie z Sejmu, jak z wyniosłą miną kroczy korytarzem przed protestującymi.

Nie tylko jednak z ust posłanki padają słowa obrony wobec księży-pedofili. Były szef Solidarności i poseł PiS Janusz Śniadek komentując ujawnione fakty dot. prałata Jankowskiego stwierdził, że „mamy ikony Solidarności dużo bardziej kontrowersyjne od księdza prałata”. Były kandydat na prezydenta Gdańska Kacper Płażyński powiedział z kolei, że choć reportażu dot. Jankowskiego nie czytał, „ma różne spostrzeżenia co do fachowości i rzetelności 'Gazety Wyborczej'”. (Źródło: TVN24)

window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({article:"auto"}),function(o,a,t,e){document.getElementById(e)||(o.async=1,o.src="//cdn.taboola.com/libtrc/magdad-wlocie/loader.js",o.id=e,a.parentNode.insertBefore(o,a))}(document.createElement("script"),document.getElementsByTagName("script")[0],0,"tb_loader_script"),window.performance&&"function"==typeof window.performance.mark&&window.performance.mark("tbl_ic"),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({mode:"alternating-thumbnails-a",container:"taboola-below-article-thumbnails",placement:"Below Article Thumbnails",target_type:"mix"}),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({flush:!0}),console.log("wykonało się");

About Redakcja wLocie.pl

Cały zespół redakcyjny wLocie.pl pracuje na to aby dostarczyć państwu najnowsze i jednocześnie najciekawsze wiadomości z Polski i ze świata
View all posts by Redakcja wLocie.pl →