Znany skoczek narciarski nie żyje, zmarł po upadku ze skoczni

Znany były skoczek narciarski i reprezentant Francji, a ostatnio lekarz kadry, Thomas Lacroix nie żyje, zmarł po upadku ze skoczni, miał jedynie 40 lat.

Do tragedii doszło tydzień temu w niedzielę. Rano tego dnia, na skoczni Les Tuffes w Premanon-Les Rousses, widząc bardzo dobre warunki pogodowe, były skoczek reprezentacji Francji Thomas Lacroix chciał dla przyjemności oddać kilka skoków i przypomnieć sobie czasy, gdy jeszcze startował w zawodach jako zawodnik. Już przy pierwszym skoku zaliczył nieszczęśliwy upadek.

Czytaj też: Kolejne ognisko koronawirusa. Ksiądz zarażał podczas Pierwszej Komunii

Thomas Lacroix nie żyje, skoczek narciarski zmarł po upadku ze skoczni

Natychmiast podjęto akcję ratunkową i przewieziono go momentalni śmigłowcem do szpitala uniwersyteckiego w Doubs. Do czwartku Lacroix przebywał w śpiączce farmakologicznej. Lekarze robili wszystko, żeby go ratować, mimo że rodzina sportowca donosiła o śmierci mózgu.

Zobacz również: Ten paragon z Gdańska to rekord! Nawet właściciel restauracji był w szoku

Lacroix nie żyje

Niestety próby lekarzy okazały się bezowocne. We wtorek stan Thomasa mocno się pogorszył, a już w czwartek ogłoszono, że Lacroix zmarł.

„To był szok, był naszym lekarzem, był bardzo zaangażowany w życie wioski Igrzysk Olimpijskich Młodzieży. Był kimś dostępnym, precyzyjnym, bardzo oddanym zdrowiu i środowisku” – przyznał burmistrz kurortu Les-Rousses Christophe Mathez.

Skoczek reprezentował barwy Trójkolorowych w latach 2002-2007, następnie po skończonych studiach medycznych został lekarzem kadry narodowej.

Źródło: Wp

Polecamy także:

Na gali boksu Artur Szpilka zaatakował kibica

Adam Małysz podzielił się dobrymi wieściami z fanami

Zmarła mistrzyni świata. Miała tylko 27 lat

, , , , , , ,
Avatar

About Redakcja wLocie.pl

Cały zespół redakcyjny wLocie.pl pracuje na to aby dostarczyć państwu najnowsze i jednocześnie najciekawsze wiadomości z Polski i ze świata
View all posts by Redakcja wLocie.pl →