Kolejne ognisko koronawirusa. Ksiądz zarażał podczas Pierwszej Komunii

Pierwsza Komunia Święta: Powstało nowe ognisko choroby, ksiądz podczas Komunii Świętej zaraził dzieci i dorosłych koronawirusem.

Szokujące doniesienia z Konina. Podczas Pierwszej Komunii Świętej ksiądz zaraził koronawirusem SARS-Cov-2, aż 19 osób, w tym było 12 dzieci. Pierwszym zakażonym miał być sam proboszcz parafii, który odprawiał felerną ceremonię. Jest to nowe ognisko COVID-19, jednak ostateczna liczba zarażonych nie jest jeszcze znana. Sanepid nadal poszukuje wszystkich obecnych podczas tamtej mszy.

Czytaj też: Ten paragon z Gdańska to rekord! Nawet właściciel restauracji był w szoku

Pierwsza Komunia Święta: Nowe ognisko choroby, ksiądz zaraził dzieci koronawirusem

Już na początku tego miesiąca Sanepid rozpoczął poszukiwania osób, które brały udział w tamtej ceremonii. U proboszcza parafii pw. Św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Koninie wykryto koronawirusa, już będąc zakażonym udzielał sakramentów podczas mszy świętej.

Zobacz również: Na gali boksu Artur Szpilka zaatakował kibica

Prewencyjnie wykonano już ponad 125 testów na obecność SARS-Cov-2 u osób które 25 i 26 czerwca brały udział w uroczystości Pierwszej Komunii Świętej w parafii pw. Św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Koninie. Jak na razie wynik pozytywny ukazał się w 19 przypadkach, z czego aż 12 były to dzieci biorące udział w komunii.

„Osoby z pozytywnym wynikiem są obecnie kontaktowane z lekarzami chorób zakaźnych ze szpitali jednoimiennych w Krakowie. Muszą być przez nich skonsultowane” – stwierdziła Renata Tokarska, powiatowy inspektor sanitarny w Limanowej. 

Ksiądz zaraził koronawirusem, jednak nie znamy dokładnej liczby zarażonych

Jak podaje Sanepid liczba zakażonych może jeszcze wzrosnąć, gdyż w międzyczasie nieświadomi nosiciele mogli roznieść wirusa dalej kontaktując się z innymi osobami. Jedno z zarażonych dzieci jechało już nawet na wycieczkę autokarem, przerwano ją od razu decyzją Inspektoratu Sanitarnego.

Źródło: Pikio

Polecamy także:

Adam Małysz podzielił się dobrymi wieściami z fanami

Zmarła mistrzyni świata. Miała tylko 27 lat

To może Cię również zainteresować:

Maleńczuk bezpardonowo o PiS. Wyznał, co ma zamiar zrobić

Donald Tusk wypowiedział się o szczepieniach. Nie omieszkał zaatakować rząd PiS

, , , ,
Małgorzata Piętak

About Małgorzata Piętak

Zafascynowana światem show-biznesu. Interesuje mnie życie gwiazd dlatego jestem ze wszystkim na bieżąco. Diety, sekrety celebrytów, modowe ciekawostki to mój świat
View all posts by Małgorzata Piętak →