Zmarła mistrzyni świata. Miała tylko 27 lat

Nie żyje mistrzyni świata w short tracku Holenderka Lara van Ruijven, miała jedynie 27 lat, jej śmierć jest prawdziwym szokiem dla środowiska łyżwiarskiego.

Tragiczne wieści docierają do nas z Holandii, nie żyje mistrzyni świata w short tracku na dystansie 500 metrów, Holenderka Laura van Ruijven, kobieta miała zaledwie 27 lat. Wieści o jej śmierci zaskoczyły całkowicie jej fanów, a także środowisko łyżwiarskie na świecie. O jej śmierci poinformowała holenderska federacja łyżwiarska za pomocą oświadczenia w mediach społecznościowych.

Czytaj też: Maleńczuk bezpardonowo o PiS. Wyznał, co ma zamiar zrobić

Nie żyje mistrzyni świata w short tracku Lara van Ruijven

Do wypadku z udziałem van Ruijven doszło już da tygodnie temu. Łyżwiarka zasłabła na jednym z treningów podczas zgrupowania kadry Holandii w łyżwiarstwie, które odbywało się w Pirenejach. Kobieta została niemal od razu do szpitala, tam stwierdzono u niej chorobę autoimmunologiczną. Przez ostatnia dwa tygodnie przeprowadzono dwie operacje mają uratować jej życie, jednak nie przyniosły one efektu. W wyniku czego mistrzyni świata, Lara van Ruijven poniosła śmierć.

Zobacz również: Donald Tusk wypowiedział się o szczepieniach. Nie omieszkał zaatakować rząd PiS

Laura van Ruijven została mistrzynią świata w short tracku na dystansie 500 metrów w zeszłym roku na mistrzostwach świata, które odbywały się w stolicy Bułgarii, Sofii. W tej samej konkurencji polska gwiazda Natalia Maliszewska, która była wicemistrzynią świata z 2018 roku w Montrealu, odpadła w ćwierćfinale. Tegoroczne mistrzostwa zostały odwołane z powodu wybuchu pandemii koronawirusa Sars-Cov-2.

Holenderska łyżwiarka w swojej karierze osiągnęła jeszcze wicemistrzostwo świata, a także brązowy medal igrzysk olimpijskich w sztafecie na 300 metrów. Z całego świata płyną kondolencje i wyrazy współczucia dla rodziny i bliskich Laury van Ruijven.

Źródło: Interia

Polecamy również:

Cejrowski opublikował bardzo mocne nagranie. Powiedział na kogo NIE głosować

Szczepionka na koronawirusa będzie obowiązkowa? Szumowski zabrał głos

To może Cię również zainteresować:

Finlandia otwiera granice. Kwarantanna nie ominie Polaków

Klienci z objawami zatrucia po diecie pudełkowej. Sanepid ostrzega

, , , ,
Daniel Wyrzykowski

About Daniel Wyrzykowski

Interesuję się wieloma rzeczami, jednakże najwięcej uwagi poświęcam bieżącym wydarzeniom ze świata show-biznesu. Twierdzę, że w każdej plotce jest ziarno prawdy
View all posts by Daniel Wyrzykowski →