Czy to już zdrada? Niemieckie media wprost: „Tusk jest Polakiem, ale…”

Udostępnij:
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Wybory prezydenckie 2020: Czy Donald Tusk może zaszkodzić Rafałowi Trzaskowskiemu poprzez angażowanie się w jego kampanię wyborczą? Tak z pewnością uważa część mediów oraz także politycy Prawa i Sprawiedliwości.

Można również stwierdzić, że ich przekonania w tej sprawie nie są pozbawione poważnych dowodów. Niedawno europoseł Prawa i Sprawiedliwości – Jacek Saryusz-Wolski zacytował tytuł niemieckiego dziennika „Die Welt”, który bezpośrednio odniósł się do Donalda Tuska. Cytowane słowa przez polityka mogą dać do myślenia.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Czytaj też: Szpak jest bez pamięci zakochany! Zdjęcia znad morza powalają

Druga tura wyborów prezydenckich przed nami. Rafał Trzaskowski w tym czasie robi dosłownie wszystko, aby dogonić i pokonać Andrzeja Dudę. Nie ulega jednak żadnej wątpliwości, że będzie to trudna sztuka dla włodarza Warszawy. Na dodatek poważnym problemem w ostygnięciu tego celu miałaby być sam Donald Tusk.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Czy Donald Tusk może zaszkodzić Rafałowi Trzaskowskiemu poprzez angażowanie się w jego kampanię wyborczą?

Na to wskazuje część polskich mediów oraz także polityków. Niedawno europoseł Prawa i Sprawiedliwości – Jacek Saryusz-Wolski zacytował najnowszą okładkę Die Welt. Jej treść może skłonić do głębszych przemyśleń.

Zobacz również: Zapadła ostateczna decyzja ws obostrzeń przed wyborami! Szumowski nie ma wątpliwości

– O Tusku, politycznym sponsorze Trzaskowskiego, tytuł w niemieckim dzienniku Die Welt: „Jest Polakiem, ale gra dla niemieckiej drużyny” – napisał na Twitterze europoseł PiS Jacek Saryusz-Wolski, cytując niemiecki dziennik.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

To jednak nie wszystko. Media wspominają również Tuskowi jego słowa skrzed lat, kiedy to stwierdził, że „Polskość to nienormalność”. Oto fragment:

Polskość to nienormalność – takie skojarzenie narzuca mi się z bolesną uporczywością, kiedy tylko dotykam tego niechcianego tematu. Polskość wywołuje u mnie niezmiennie odruch buntu: historia, geografia, pech dziejowy i Bóg wie co jeszcze wrzuciły na moje barki brzemię, którego nie mam specjalnej ochoty dźwigać, a zrzucić nie potrafię (nie chcę mimo wszystko?), wypaliły znamię i każą je z dumą obnosić.

Więc staję się nienormalny, wypełniony do granic polskością, i tam, gdzie inni mówią człowiek, ja mówię Polak; gdzie inni mówią kultura, cywilizacja i pieniądz, ja krzyczę; Bóg, Honor i Ojczyzna (wszystko koniecznie dużą literą); kiedy inni budują, kochają się i umierają, my walczymy, powstajemy i giniemy. I tylko w krótkich chwilach przerwy rozważamy nasz narodowy etos odrobinę krytyczniej, czytamy Brzozowskiego i Gombrowicza, stajemy się normalniejsi”.

Wybory prezydenckie 2020: Czy Donald Tusk może zaszkodzić Rafałowi Trzaskowskiemu poprzez angażowanie się w jego kampanię wyborczą?
Wybory prezydenckie 2020: Czy Donald Tusk może zaszkodzić Rafałowi Trzaskowskiemu poprzez angażowanie się w jego kampanię wyborczą? Screen YouTube.

Źródło: Twitter

Polecamy także:

Kolejne „wyznanie” Miller. Ludzie łapią się za głowy

Michał Wójcik błaga o pomoc! Nowotwór nagle zaatakował

Polacy w szoku! Wyszło na jaw, co robił Trzaskowski jako dziecko

window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({article:"auto"}),function(o,a,t,e){document.getElementById(e)||(o.async=1,o.src="//cdn.taboola.com/libtrc/magdad-wlocie/loader.js",o.id=e,a.parentNode.insertBefore(o,a))}(document.createElement("script"),document.getElementsByTagName("script")[0],0,"tb_loader_script"),window.performance&&"function"==typeof window.performance.mark&&window.performance.mark("tbl_ic"),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({mode:"alternating-thumbnails-a",container:"taboola-below-article-thumbnails",placement:"Below Article Thumbnails",target_type:"mix"}),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({flush:!0}),console.log("wykonało się");

, , , , , ,

About Redakcja wLocie.pl

Cały zespół redakcyjny wLocie.pl pracuje na to aby dostarczyć państwu najnowsze i jednocześnie najciekawsze wiadomości z Polski i ze świata
View all posts by Redakcja wLocie.pl →