Świat wstrzymał oddech! Iran przedstawił właśnie żądania

Konflikt Iran – USA przybiera na sile, czy z tego sporu wyniknie kolejna wojna? W nocy z wtorku na środę Iran zaatakował dwie bazy USA znajdujące się na terytorium Iraku. Na tej podstawie władza z Teheranu postanowiły wystosować względem USA swoje żądania. Na czym one mają polegać?

„Teraz, gdy (Amerykanie) zrozumieli naszą siłę, nadszedł czas, aby Stany Zjednoczone wycofały swoje wojska z Bliskiego Wschodu” – oświadczył szef sztabu generalnego irańskich sił zbrojnych generał Mohammad Bakeri, cytowany przez telewizję państwową. 

Konflikt Iran – USA: czy z tego będzie wojna?

Konflikt Iran - USA przybiera na sile, czy z tego sporu wyniknie kolejna wojna? W nocy z wtorku na środę Iran zaatakował dwie bazy USA
Konflikt Iran – USA przybiera na sile, czy z tego sporu wyniknie kolejna wojna? W nocy z wtorku na środę Iran zaatakował dwie bazy USA

Przypomnijmy, że do ataku doszło o około 1 w nocy czasu Irackiego. Zaatskowane bazy to Al Asad w pobliżu miasta Hit w środkowym Iraku oraz lotnisko wojskowe Irbilu w irackim Kurdystanie. Według Iranu oba cele zostały zniszczone. Mimo wszystko minister spraw zagranicznych Iranu oświadczył, że wszystko przebiegało zgodnie z prawem międzynarodowym.

„Iran nie dąży ani do eskalacji sytuacji, ani do wojny” – oświadczył w środę na Twitterze irański minister spraw zagranicznych Mohammad Dżawad Zarif. Następnie dodał: „Zgodnie z art. 51 Karty Narodów Zjednoczonych Iran podjął i zastosował proporcjonalne środki w samoobronie, atakując bazę, z której został przeprowadzony tchórzliwy atak na naszych obywateli i wyższych rangą przedstawicieli władz. Nie dążymy do eskalacji (sytuacji) ani wojny, ale będziemy bronić się przed jakąkolwiek agresją” – napisał na Twitterze Zarif. 

Źródło: Interia

POLECAMY:

Gwiazda serialu „Przyjaciółki” w szpitalu! Znamy stan jej zdrowia
Justyna Żyła poprawiła twarz! Zdecydowała się na zabieg…

Doda ciężko chora! Czy to koniec jej kariery?!

IMGW ostrzega! Drastyczna zmiana pogody
Iran zaatakował USA! Trump się zemści?
Benedykt XVI przerwał milczenie! Jego słowa poruszyły cały świat
loading...

Bartosz Palędzki

About Bartosz Palędzki

Polityka, ciekawostki i trochę ploteczki. Uważam, że nie ma na świecie człowieka którego polityka nie dotyczy. Każdego z nas dotyka dlatego lepiej wiedzieć co w trawie piszczy.
View all posts by Bartosz Palędzki →