Ekspert broni Polski i wytyka błąd UE! To była pomyłka

Ursula von der Leyen ostro skrytykowała zamykanie granic przez takie kraje jak między innymi Polska, teraz okazuje się, że to pomyłka UE. ekspert wyjaśnia, broni Polski i wytyka błąd Unii Europejskiej.

Czytaj też: Już wiadomo co się stało z Kim Dzong Unem? Wszystko powiedzieli

Od połowy marca obowiązuje w Polsce obowiązkowa 14 dniowa kwarantanna dla wszystkich przyjeżdżających zza granicy. Od tego momentu również obowiązuje decyzja o zamknięciu granic co wiąże się z zakazem wjazdu dla cudzoziemców.

Dla „Rzeczpospolitej” Jędrzej Bielecki słusznie zauważa, że dokładnie osiem państw w tym samym momencie podjęło podobną decyzję. Wśród nich są między innymi Czechy, Węgry, Litwa i Łotwa.

W rocznicę podpisania układu Shengen, który znosi kontrole na granicach państw przystępujących do układu Ursula von der Leyen ostro skrytykowała decyzje dotyczące zamknięcia przejść granicznych. Stwierdziła, że Unia Europejska jest w stanie skutecznie walczyć z koronawirusem bez konieczności ograniczania ruchu transgranicznego państw sygnatariuszy.

Zamykanie granic – krytyka UE była błędem? Ekspert wyjaśnia

Ekspert wprost stwierdza, że Ursula von der Leyen absolutnie nie miała racji. Pokazuje to chociażby rozwój pandemii koronawirusa w państwach które szybko zdecydowały się na wprowadzenie dużych obostrzeń.

Zobacz również: Była szefowa sztabu Dudy przerwała milczenie. Wbija szpilę prezydentowi

„Sprzeciw Komisji Europejskiej wobec zamykania granic przez Austrię, Polskę, Czechy i inne kraje Europy Środkowej był całkowitą pomyłką”

– powiedział dla „Rzeczpospolitej” Thomas Czypionka, szef dział polityki zdrowotnej w wiedeńskim Instytucie Studiów Zaawansowanych (IHS).

„Pierwszą rzeczą, jaką zrobiły po wybuchu pandemii Tajwan, Korea Południowa i Singapur było wprowadzenie kontroli osób przybywających z Chin. To był kluczowy element opanowania zarazy. Niestety Komisja Europejska nie bierze pod uwagę specyfiki każdego z krajów członkowskich Unii w swoich zaleceniach”

– wypowiedział się o decyzji i postawie przewodniczącej KE Czypionka.

Źródło: Interia

Ursula von der Leyen ostro skrytykowała zamykanie granic przez takie kraje jak między innymi Polska, teraz okazuje się, że to pomyłka UE
Ursula von der Leyen ostro skrytykowała zamykanie granic przez takie kraje jak między innymi Polska, teraz okazuje się, że to pomyłka UE

Polecamy także:

Jackowski odnalazł Kacperka? Mrożące krew w żyłach wieści

Czesi wprowadzili „inteligentną kwarantannę”- Co to jest?

Niemcy wyszli na ulice! Do akcji wkroczyły służby

window._taboola = window._taboola || []; _taboola.push({ mode: 'alternating-thumbnails-a', container: 'taboola-new-below-article-thumbnails', placement: 'New Below Article Thumbnails', target_type: 'mix' });

Avatar

About Redakcja wLocie.pl

Cały zespół redakcyjny wLocie.pl pracuje na to aby dostarczyć państwu najnowsze i jednocześnie najciekawsze wiadomości z Polski i ze świata
View all posts by Redakcja wLocie.pl →