Już wiadomo co się stało z Kim Dzong Unem? Wszystko powiedzieli

Kim Dzong Un pokazał się publicznie- twierdzi Korea, wciąż jednak krążą plotki o tym że nie żyje, jest w śpiączce bądź trawi go poważna choroba, gdzie jest i co się z nim tak naprawdę stało?

Zobacz również: Paweł Królikowski zrobił to przed śmiercią! Nagranie wyszło na jaw

Media od prawie dwóch tygodni spekulują na temat zdrowia,  a nawet życia przywódcy Korei Północnej. Kim Dzong Un ostatni raz pojawił się publicznie 11 kwietnia. Następnie przywódca komunistycznej Korei nie pokazywał się już więcej publicznie. Z tego powodu na całym świecie pojawiały się najbardziej radykalne przypuszczenia na temat stanu komunistycznego dyktatora.

Gdzie jest Kim Dzong Un

Kim Dzong Un zniknął dwa tygodnie temu. Ostatnie jrgo publiczne wystąpienie miało miejsce 11 kwietnia. Najwięcej podejrzeń spowodowało jednak brak jego obecności podczas 108 urodzin jego dziadka  – Kim Ir Sena,  które miały miejsce 15 kwietnia.

W tej sytuacji na temat przywódcy Korei Północnej zaczęło powstawać wiele plotek i informacji. Jedne wskazywały,  że dyktator nie żyje,  a inne, że jego stan zdrowia jest bardzo poważny. W tej sytuacji światowe media zaczęły nawet szukać ewentualnego następcy Kim Dzong Una. Jaka jest prawda?

Według jednej z hipotez  – Kim Dzong Un miał przejść bardzo poważny zabieg na sercu. W jego wyniku stan dyktatora miał ulec pogorszeniu. Dziś jednak okazuje się,  że mimo najbardziej radykalnych informacji  – Kim Dzong Un żyje. Tak twierdzi między innymi wywiad Korei Południowej.

Wcześniej taki kontrargument postawiły Stany Zjednoczone opierając się na zdjęciach satelitarnych, naktórych było widać prywatny pociąg przywódcy Korei Północnej.

Czytaj też: Zgony i zachorowania w Polsce. Dawno nie było takiej doby

W tej sprawie wypowiedział się szef ministerstwa Korei Południowej odpowiedzialnego za kontakty z Pjongjangiem – Kim Jeon Czul. Polityk oceniał informacje o śmierci Kim Dzong Una jako fake newsy i przykład „fenomenu infodemii”.

Podkreślił także, że południowokoreański wywiad nie wykrył żadnych nadzwyczajnych sygnałów w Korei Płn.

Kim Dzong Un pokazał się publicznie- twierdzi Korea, wciąż jednak krążą plotki o tym że nie żyje, jest w śpiączce bądź trawi go poważna choroba- gdzie jest?
Kim Dzong Un pokazał się publicznie- twierdzi Korea, wciąż jednak krążą plotki o tym że nie żyje, jest w śpiączce bądź trawi go poważna choroba- gdzie jest?/ screen YouTube

Źródło: Interia

Polecamy także:

B. Prezes PZPN nie żyje. Przekazano tragiczne wieści

Incydent nad Bałtykiem! Polskie myśliwce poderwane do lotu

NA ŻYWO: Duda obiecał 1200 plus! Setki tysięcy Polaków dostaną pieniądze

loading...

,
Bartosz Palędzki

About Bartosz Palędzki

Polityka, ciekawostki i trochę ploteczki. Uważam, że nie ma na świecie człowieka którego polityka nie dotyczy. Każdego z nas dotyka dlatego lepiej wiedzieć co w trawie piszczy.
View all posts by Bartosz Palędzki →