Podano datę złagodzenia obostrzeń dla mszy świętej

Udostępnij:
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Epidemia koronawirusa w Polsce: Kościół katolicki interweniuje,  czy będzie złagodzenie obostrzeń dotyczących mszy świętej? Ciężko na ten moment jednoznacznie odpowiedzieć. Jak narazie w tej sprawie rząd nie zabrał głosu.

Zobacz również: Nowe zachorowania i zgony, kolejna granica przekroczona

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Łagodzenie obostrzeń ma na ten moment dotyczyć przede wszystkim sektora usług,  który od prawie miesiąca jest całkowicie wyłączony z działalności. W tej sytuacji z apelem do rządu zwrócił się arcybiskup Stanisław Gądecki. Jednocześnie episkopat skierował do rządzących propozycję zmian obostrzeń dotyczących świątyń.

Kościół katolicki interweniuje,  czy będzie złagodzenie obostrzeń dotyczących mszy świętej?

Cała Polska walczy ze skutkami pandemii koronawirusa. W tej sytuacji rząd podjął decyzję o wprowadzeniu w życie wielu obostrzeń.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Jedno z nich dotyczy ograniczeń w liczbie osób przebywających w trakcie odprawiania mszy świętej. Aktualnie w miejscach kultu religijnego może przebywać maksymalnie pięciu wiernych nie licząc duchownych sprawujących mszę. Dziś w tej sprawie arcybiskup Stanisław Gądecki zwrócił się z propozycją złagodzenia tego obostrzenia.

Postuluje, aby od 20 kwietnia 2020 r. do odwołania ograniczeń, w kwestii sprawowania kultu religijnego w miejscach publicznych, w trakcie sprawowania kultu religijnego, czynności lub obrzędów religijnych – w danym obiekcie znajdowała się jedna osoba na 9 m2, nie wliczając w to osób sprawujących kult i posługujących lub osób zatrudnionych przez zakład lub dom pogrzebowy w przypadku pogrzebu.

pisał arcybiskup.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Jednocześnie podkreślił,  że przede wszystkim do tej pory kościół w pełni respektował wprowadzone przez rząd zasady postępowania w trakcie pandemii.

Przede wszystkim na szczególne uznanie zasługuje wysiłek podejmowany tak przez lekarzy, pielęgniarki, ratowników medycznych, innych pracowników służby zdrowia i służb sanitarnych, jak i przez służby mundurowe. Kościół ze swej strony wspiera walkę z koronawirusem przez wytrwałą, codzienną modlitwę duchownych, osoby życia konsekrowanego i wiernych świeckich, jak i przez konkretną pomoc personalną i materialną, świadczoną przez Caritas, duchowieństwo, zgromadzenia zakonne, wiernych świeckich czy zaangażowanie wolontariuszy

wskazał.

Proponowane zmiany miałyby zacząć obowiązywać od 20 kwietnia.

Epidemia koronawirusa w Polsce: Kościół katolicki interweniuje,  czy będzie złagodzenie obostrzeń dotyczących mszy świętej?
Epidemia koronawirusa w Polsce: Kościół katolicki interweniuje, czy będzie złagodzenie obostrzeń dotyczących mszy świętej?/ screen YouTube

Źródło: Interia

Polecamy także:

Obowiązek noszenia maseczek: znamy szczegóły

Najgorsze dopiero przed nami! „Boje się, że będziemy wybierać kogo leczyć”

Skandal w UK! Wyciekł tajny 860-stronicowy dokument

window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({article:"auto"}),function(o,a,t,e){document.getElementById(e)||(o.async=1,o.src="//cdn.taboola.com/libtrc/magdad-wlocie/loader.js",o.id=e,a.parentNode.insertBefore(o,a))}(document.createElement("script"),document.getElementsByTagName("script")[0],0,"tb_loader_script"),window.performance&&"function"==typeof window.performance.mark&&window.performance.mark("tbl_ic"),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({mode:"alternating-thumbnails-a",container:"taboola-below-article-thumbnails",placement:"Below Article Thumbnails",target_type:"mix"}),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({flush:!0}),console.log("wykonało się");

,

About Bartosz Palędzki

Polityka, ciekawostki i trochę ploteczki. Uważam, że nie ma na świecie człowieka którego polityka nie dotyczy. Każdego z nas dotyka dlatego lepiej wiedzieć co w trawie piszczy.
View all posts by Bartosz Palędzki →