Nie żyje znana, uwielbiana piosenkarka. Cięzko w to uwierzyć

Świat muzyki pogrążony jest w żałobie po stracie wybitnej wokalistki i trenerki wokalnej, która przez dekady kształtowała głosy niektórych z największych gwiazd sceny muzycznej. Swoją wiedzą i doświadczeniem dzieliła się w takich programach jak „American Idol” i „The Voice”, gdzie przez dziesięć sezonów pomagała odkrywać i rozwijać talenty uczestników. Debra Byrd nie żyje. W wieku 72 lat, po życiu pełnym muzycznych osiągnięć, zmarła.

Debra Byrd była nie tylko uzdolnioną wokalistką, ale i mentorką, która miała nieoceniony wpływ na karierę wielu artystów. Największy przebój w jej karierze, „Street Singin'”, stworzony przez Barry’ego Manilowa, osiągnął 27. miejsce na liście Billboard Hot 100 w 1976 roku. Współpraca z legendami muzyki, takimi jak Bob Dylan i Tom Petty, tylko potwierdza jej status w branży.

Debra Byrd nie żyje

Jej umiejętności nie ograniczały się jednak do sceny muzycznej. Byrd błyszczała także w teatrze, zdobywając nominację do nagrody Black Theatre Alliance Award za swoją rolę w „Could It Be Magic” oraz za swoje występy w „Bring In ‘Da Noise, Bring In ‘Da Funk”. Jej głos można usłyszeć w tak znaczących dziełach, jak „Król Lew” i „Zakonnica w przebraniu 2: Powrót do habitu”.

Informacja o śmierci Debra Byrd wstrząsnęła społecznością muzyczną. Barry Manilow, bliski przyjaciel Byrd, wyraził swój żal w mediach społecznościowych, nazywając dzień jej śmierci „najsmutniejszym dniem” swojego życia. Jego słowa oddają głębię straty, jaką odczuwają wszyscy, którzy mieli przyjemność znać Byrd.

Świat muzyki żegna ikonę

Jessica Hudson, która współpracowała z Byrd na planie „American Idol”, również podzieliła się swoimi uczuciami, podkreślając wsparcie i motywację, jaką Byrd oferowała młodym artystom. „Złamane serce po śmierci Debry Byrd” – napisała Hudson, oddając hołd nie tylko trenerce wokalnej, ale i wspaniałej osobie.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Chociaż Debra Byrd odeszła, jej wpływ na świat muzyki i życie niezliczonych artystów pozostanie niezapomniany. Była mostem łączącym talenty z możliwościami, a jej pasja do muzyki i nauczania będzie inspiracją dla przyszłych pokoleń muzyków. „Będzie nam jej bardzo brakować, ale jej dziedzictwo żyje dzięki muzyce niezliczonych artystów, na których miała wpływ podczas swojego życia” – te słowa, wypowiedziane przez Hudson, stanowią najpiękniejszy hołd dla życia i pracy Debra Byrd.

Zobacz również: