Nie żyje wielki polski aktor. Niewyobrażalny szok

Nie żyje Maciej Damięcki, informacje zostały przekazane w piątek 17 listopada i wprawiły w osłupienie zarówno fanów twórczości jak i współpracowników. Na profilu aktora Mateusza Damięckiego pojawiło się ostatnie pożegnanie skierowane do ukochanego ojca. To nie plotki… Kondolencje spływają z całej Polski.

To niestety nie plotki zmarł Maciej Damięcki – aktor starego pokolenia, legenda polskiego teatru i kinematografii. Maciej Damięcki karierę zaczął w latach 60. To właśnie dzięki niemu jego syn, Mateusz Damięcki i córka Matylda zostali odnoszącymi sukcesy aktorami. W chwili śmierci miał 79 lat. Na razie nie znamy dokładnej przyczyny śmierci aktora.

Maciej Damięcki nie żyje

O śmierci Macieja jako pierwszy poinformował jego syn Mateusz Damięcki. Na jego profilu na portalu Facebook ukazało się zdjęcie ojca w sepii z krótkim dopiskiem: „Pa Tato”. Wieści potwierdziła także Matylda Damięcka na swoim Instagramie. Jej wiadomość brzmi niemal identycznej do tej opublikowanej przez Mateusza i brzmi: „Pa tatku”.

Nie żyje Maciej Damięcki, informacje zostały przekazane w piątek 17 listopada i wprawiły w osłupienie zarówno absolutnie wszystkich

Mateusz Damięcki i Matylda Damięcka żegnają ojca, kondolencje z całej Polski

Pod postami rodzeństwa spływają kondolencje i słowa wsparcia dla rodziny Damięckich

  • „Bardzo Ci współczuję, ja też jestem opuszczony, Dobry kolega, herbatkę w sobotę mu zrobiłem z mlekiem jak lubił, pięknie zagrał uwielbiał grać” – stwierdził Rafał Szalajko.
  • „Wyrazy współczucia i kondolencje dla całej Rodziny. Bardzo mi przykro” – podkreśliła Olga Bołądź.
  • „Bardzo mi przykro Matylda…” – dodała Anna Karwan.
  • „Przyjmij proszę głębokie wyrazy współczucia = napisał z kolei do Mateusza Damięckiego Robert Motyka.