Marek Tomków przeszarżował. Gwiazda aptekarska zbesztana przez sąd
To co zrobiła Naczelna Izba Aptekarska z siecią aptek Gemini sąd nazwał linczem. Przy okazji dostało się wiceprezesowi Naczelnej Rady

To co zrobiła Naczelna Izba Aptekarska z siecią aptek Gemini sąd nazwał linczem. Przy okazji dostało się wiceprezesowi Naczelnej Rady Aptekarskiej, znanemu z medialnych występów, Markowi Tomków, który – zdaniem sądu – powinien był brać odpowiedzialność za co, co klika w Social Media.

Sprawa dotyczyła Aplikacji Gemini i rozbiła się właśnie o tę apkę. Apteka internetowa Gemini to sposób na całodobowy zakup leków online. Miało być prościej, ale jak przy każdej aplikacji, przekazujemy część swoich danych. To nie spodobało się Naczelnej Izbie Aptekarskiej, pomimo, że przekazanie danych o nas samych, odbywało się za naszą zgodą.

Afera o apkę Gemini , czyli Naczelna Izba Aptekarskia w roli oprawcy

Apka została zhejtowana w komunikacie Naczelnej Izby Aptekarskiej i w internetowych wpisach czy wypowiedziach publicznych wiceprezesa Naczelnej Rady Aptekarskiej Marka Tomków. Czy chodziło o troskę o pacjentów, którzy chcieli skutecznej apki? Czy chodziło może o wysadzenie sieci aptek z rynku? Nie wiadomo, ale sąd nie miał złudzeń, że Izba dopuściła się… linczu!

„Ta treść, która została opublikowana, to jest lincz, (…) a w działalności rynkowej trzeba sobie zdawać sprawę z tego, że jeżeli się takie oświadczenie składa to ono wywołuje konsekwencje” – mówiła sędzia, kiedy uzasadniała wyrok korzystny dla Gemini nie zostawiający suchej nitki na NIA.

Sam Marek Tomków też dostał po uszach

„Ja sobie zdaje sprawę z tego, że szczególnie pan Tomków, którego temperament publicystyczny był bardzo widoczny w trakcie rozprawy może mieć prywatne konto na twitterze. NIA to jednak aprobuje, toleruje i nie zwraca uwagi na to, że w taki sposób zachowywać się nie można jeśli się jest jednocześnie postrzeganym jako osoba funkcjonująca w środowisku NIA” – mówiła sędzia.

Samorząd zawodowy aptekarzy nie wyszedł z tarczą z tej sprawy. Będzie apelacja od wyroku? Być może, jednak już teraz Naczelna Izba Aptekarska potulnie ściągnęła komunikat dotyczący Gemini ze swojej strony internetowej

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});


PW/fot. collage na bazie TT/Pixabay.com

Polecamy również:

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Majka Jeżowska ma dziś 61 urodziny. Gdy pokazała się w bikini, wszystkim opadły szczęki

„Wyciek egzaminu ósmoklasisty z języka polskiego”. Film robi furorę w sieci

Anna Wendzikowska pokazała co potrafi. Odbiera mowę

Kłamstwo Lecha Wałęsy wyszło na jaw. Zdradził go przyjaciel

Kierowca zdębiał gdy zobaczył co zrobiła ta kobieta. Nagranie stało się hitem w sieci

Katecheta dał uwagę uczniowi. Odpowiedź matki podbija sieć