Polska turystyka. Wyszukiwarka KAYAK.pl sprawdziła, podróżni z których krajów najchętniej odwiedzali Polskę podczas minionych wakacji, gdzie najchętniej spędzali swój urlop oraz ile średnio zapłacili za bilety lotnicze.
Turyści ze Słowacji i Ukrainy odwiedzali Polskę ponad 2 razy częściej niż latem 2017 r. Katowice odnotowały 93 %-owy wzrost zainteresowania pod względem wyszukiwań hoteli w porównaniu do poprzedniego sezonu.
Warszawa, 17 września 2018 r. – Według raportu Stołecznego Biura Turystyki* blisko 25 milionów turystów z całego świata odwiedziło Warszawę w 2017 roku. Z raportu wynika również, że zainteresowanie obcokrajowców podróżowaniem do Polski wzrosło o 24% w porównaniu do poprzedniego roku.
Eksperci wyszukiwarki KAYAK.pl postanowili sprawdzić, czy również i w tym sezonie Polska cieszyła się popularnością podróżnych z zagranicy. Na bazie wyszukiwań użytkowników eksperci serwisu sprawdzili, podróżni z których krajów wybrali Polskę na miejsce swojego letniego wyjazdu oraz które miasta były odwiedzane najchętniej.
Turyści ze Słowacji, Ukrainy, Islandii… i Meksyku? Polska jest powszechnie postrzegana jako kraj zachwycający urokliwymi krajobrazami. Od gór przez jeziora aż po morze – oraz miastami, które kuszą podróżnych niezliczoną ilością atrakcji turystycznych i pyszną regionalną kuchnią.
Nic dziwnego, że coraz więcej obcokrajowców chętnie odkrywa Polskę.Niektórzy z naszych sąsiadów odwiedzali nas zdecydowanie chętniej niż latem ubiegłego roku. Turyści ze Słowacji i Ukrainy szukali połączeń do Polski ponad dwa razy częściej. To porównanie do tego samego okresu w 2017 roku.
Wtedy zainteresowanie Czechów i Litwinów wzrosło odpowiednio o 30% i 20%.Polska okazała się atrakcyjnym kierunkiem wakacyjnych podróży również dla osób na co dzień żyjących w prawdziwym raju. Tam, gdzie pogoda dopisuje przez cały rok, a plaże zachwycają złotym piaskiem.
Analiza KAYAK.pl wykazała, że loty z Meksyku do Polski były wyszukiwane 35% częściej niż w zeszłym roku. Może to być spowodowane niedawnymi inicjatywami mającymi na celu wzmocnienie więzi między oboma krajami.
Zaledwie rok temu Prezydent RP wyruszył w pierwszą oficjalną podróż do Meksyku. Cel: rozwijać stosunki handlowe i promować Polskę jako ciekawy kierunek turystyczny. Również zainteresowanie Australijczyków wzrosło o 26% w porównaniu do 2017 roku.
Powód może być prosty: coraz łatwiej dotrzeć z Australii do Polski. Między innymi dzięki wejściu na polski rynek przewoźników z Bliskiego Wschodu. Ponadto Qantas uruchomił bezpośrednie połączenia z Europą na historycznej trasie Perth-Londyn.
Co ciekawe, turyści coraz mniej chętnie odwiedzają Niemcy. Głównie ze względu na niebezpieczeństwo stwarzane przez ludność napływową. Nasi zachodni sąsiedzi rwą włosy z głowy, gdy widzą kwitnącą turystykę w Polsce.