To pewne! Nowy przedmiot wchodzi do szkół. Co na to rodzice?
Koronawirus w Polsce: Już dzisiaj ( piątek 24 kwietnia) ma zapaść decyzja i w końcu będzie wiadomo kiedy odbędą się matury i egzamin ósmoklasisty

Ministerstwo Edukacji Narodowej (MEN) proponuje kolejne zmiany w szkołach, mianowicie ma się pojawić nowy przedmiot, wiedza o zdrowiu, nowe lekcje w szkole mają zwiększyć świadomość uczniów. O czym dokładnie nasze dzieci będą się uczyły na wiedzy o zdrowiu? A także od kiedy miałby się w szkołach pojawić nowy przedmiot?

Niestety sytuacja nie jest jasna, Ministerstwo Edukacji Narodowej planowało wprowadzić wiedzę o zdrowiu do szkół już od 2022 roku. Teraz jednak zdaje się, że ten termin jest mało realny. Gdyż jak podaje MEN termin na wrzesień 2022 jest tylko orientacyjny.

Nowy Przedmiot w szkole, od kiedy?

„Do końca 2022 roku zostaną wypracowane kompleksowe rozwiązania w zakresie szkolnej edukacji prozdrowotnej i promocji zdrowego stylu życia. Jednym z takich rozwiązań może być opracowanie Edukacyjnego Programu dla Zdrowia w szkołach”

– wyjaśnia rzeczniczka ministerstwa edukacji narodowej Anna Ostrowska. Dodając, że szkoła powinna uczyć dzieci podstaw higieny i odpowiedniego żywienia, jest to jeden z jej obowiązków.

Czytaj też: Uwaga: Wojsko wysyła wezwania! Gdy je dostaniesz musisz się natychmiast stawić

Natomiast kierowniczka Centrum Promocji Zdrowego Żywienia i Aktywności Fizycznej w Instytucie Żywności i Żywienia Agnieszka Jarosz podkreśla, że w tym momencie szkoła nie do końca przekazuje dzieciom wiedzę na temat stylu życia, zdrowia, czy chociażby odpowiedniego żywienia, co z łatwością można by wprowadzić do programu nauczania na biologii. Dlatego wskazuje, że dobrze byłoby właśnie tych rzeczy nauczać uczniów na lekcja wiedzy o zdrowiu.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

„Na 'wiedzy o zdrowiu’ dobrze byłoby się właśnie tego nauczyć. Na pewno w nauce o zdrowiu powinny się pojawić zagadnienia z pożądanych zachowań, np. różne aspekty dotyczące diety, ruchu, biernego i aktywnego wypoczynku. Dlatego uważam, że pomysł dodatkowego przedmiotu jest faktycznie trafiony w dziesiątkę i dobrze, aby był wprowadzony już od najmłodszych klas”

MEN proponuje kolejne zmiany w szkołach, ma się pojawić nowy przedmiot, wiedza o zdrowiu, nowe lekcje w szkole mają zwiększyć świadomość uczniów.
MEN proponuje kolejne zmiany w szkołach, ma się pojawić nowy przedmiot, wiedza o zdrowiu, nowe lekcje w szkole mają zwiększyć świadomość uczniów. Screen/ Pixabay.com

źródło: Interia

Polecamy także:

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Woźniak-Starak przejdzie ekshumację? Policja ma wątpliwości

Kurdej-Szatan zapytana wprost o alkohol. Odpowiedź zwala z nóg

PILNE: Katastrofa kolejowa. Pociągiem jechało 348 osób

Konflikt narasta! Mucha przesadziła – Stankiewicz uciekła ze sceny

Co z filmem „Ranczo zemsta Wiedźm”? Reżyser zabrał głos

IMGW: „Zagrożenie zdrowia i życia”. Drastyczna zmiana pogody