IMGW: „Zagrożenie zdrowia i życia”. Drastyczna zmiana pogody

Ostrzeżenie IMGW, na dniach ma nastąpić nagły powrót zimy, prognoza pogody zapowiada wzmożone opady śniegu w marcu. Jest to ostrzeżenie I i II stopnia, co może nawet być zagrożeniem dla zdrowia i życia. Meteopaci mogą w najbliższych dnia odczuwać wzmożony ból i pogorszenie samopoczucia.

W najbliższych dniach możemy spodziewać się znacznego pogorszenia pogody i dużych opadów deszczu, mimo wysokiej temperatury, nawet do 10 stopni Celsjusza, wystąpią bardzo niekorzystne warunki biometeorologiczne. Jak podaje IMGW w swoim ostrzeżeniu:

„U meteoropatów w całej Polsce mogą występować wzmożone dolegliwości bólowe”

Dodatkowo osoby wrażliwe na zmiany pogodowe mogą odczuwać także Rozdrażnienie, a nawet stany lękowe. Dodatkowo jak podaje IMGW pogoda w dniu dzisiejszym ma ulec znacznemu pogorszeniu. Na południu Polski maja wystąpić znaczne opady deszczu.

W marcu ma nastąpić nagły powrót zimy

W kolejnych dniach mają wystąpić jednak jeszcze groźniejsze zjawiska pogodowe, jak czytamy w dalszej części ostrzeżenia:

„Należy spodziewać się wystąpienia niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia”

IMGW zaleca zapoznawanie się na bieżąco z prognozami pogody na najbliższe dni, gdyż w całym kraju mogą wystąpić opady deszczu, a także śnieżyce, czy nawet miejscowe gradobicia. Śnieżyce, które mają wystąpić na głównie na południu Polski mogą utrudni codzienne funkcjonowanie.

Czytaj też: Wieniawa ostro skrytykowana. Nie zostawiła na niej suchej nitki

Na ten moment alert IMGW jest utrzymywany tylko dla województwa podkarpackiego, ale sytuacja w każdej chwili może ulec zmianie.

Prognoza pogody: IMGW wydało ostrzeżenie, w marcu czeka nas powrót zimy, w niektórych częściach Polski obfite opady śniegu
Prognoza pogody: IMGW wydało ostrzeżenie, w marcu czeka nas powrót zimy, w niektórych częściach Polski obfite opady śniegu. Screen/ Pixabay.com

źródło: Wp

Polecamy też:

Ten film podzieli Polaków. Szykuje się skandal roku

Ta śmierć wstrząsnęła Kurdej-Szatan. Wiadomość przyszła nagle

Na co zmarł Królikowski? Przyczyna była inna niż wszyscy myśleli

Kurdej-Szatan wyleciała przez Manowską? Mocne oskarżenia

Łzy napływają do oczu. Królikowski nagrał film… Mało kto o nim wiedział

Greta Thunberg zdemaskowana! Minutowy film ujawnił prawdę

, , , ,

About Redakcja wLocie.pl

Cały zespół redakcyjny wLocie.pl pracuje na to aby dostarczyć państwu najnowsze i jednocześnie najciekawsze wiadomości z Polski i ze świata
View all posts by Redakcja wLocie.pl →