Uwaga: Wojsko wysyła wezwania! Gdy je dostaniesz musisz się natychmiast stawić

Udostępnij:
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

W przeszłości obowiązkowa służba wojskowa była zmorą większości młodych ludzi, od kilku lat sytuacja jest zupełnie inna, jednak wojsko polskie może wysłać niedługo powołanie do wojska nawet dla 50 tysięcy ludzi, kto je dostanie?

Obowiązkowa służba wojskowa w Polsce przeszła już do lamusa, w tamtym momencie wielu młodych mężczyzn odetchnęło z ulgą. Wojsko polskie miało stać się w pełni profesjonalne. Jest jednak grupa ludzi, którzy muszą znajdować się w ciągłej gotowości, gdyż w każdej chwili mogą zostać powołani. Jak twierdzi ministerstwo obrony narodowej, właśnie nastała ta chwila i rozkaz stawienia się w jednostce może otrzymać nawet 50 tysięcy ludzi.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Oczywistym jest, że nie każdy chciał jednak uniknąć służby wojskowej, jeżeli nie chciało się zostać profesjonalnym wojskowym, to można było zostać rezerwistą. Teraz, aż 50 tysięcy z nich może otrzymać powołania.

Wyjaśniamy kto dostanie powołanie do wojska w tym roku

Jak zapowiedział szef Sztabu Generalnego Wojska Polskiego gen. Rajmund Andrzejczak, w tym roku mają zostać zintensyfikowane szkolenia rezerwistów. Warto przypomnieć, że w 2019 roku powołania na kilkudniowe szkolenia otrzymało tylko 38 żołnierzy rezerwy. Rok 2020 ma wyglądać zupełnie inaczej i powołań może spodziewać się nawet 50 tysięcy ludzi.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Szkolenie rezerwy ma trwać od 5 do 12 dni, a część z wezwanych musi stawić się w jednostce momentalnie, mają na to jedynie 4 godziny. Za nie wypełnienie tego obowiązku grozi kara więzienia do lat trzech.

Wojsko Polskie poszukuje konkretnych zawodów, chcąc wyspecjalizować swoich rezerwistów. Dlatego powołań powinni spodziewać się głównie lekarze, finansiści i adwokaci, a także co jest małym zaskoczenie kapłani.

Czytaj też: Woźniak-Starak przejdzie ekshumację? Policja ma wątpliwości

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

W wypadku otrzymania powołania na szkolenie, pracodawca ma obowiązek zwolnić rezerwistę z wykonywanej pracy na czas szkolenia. Siły Zbrojne dopuszczają jednak odstępstwa. Tylko jeżeli powołany jest ciężko chory, albo ma trudną sytuację rodzinną, co musi udowodnić przed komisją.

W przeszłości obowiązkowa służba wojskowa była zmorą, wojsko polskie może wysłać niedługo powołanie do wojska nawet dla 50 tysięcy ludzi, kto je dostanie?
W przeszłości obowiązkowa służba wojskowa była zmorą, wojsko polskie może wysłać niedługo powołanie do wojska nawet dla 50 tysięcy ludzi, kto je dostanie? Screen/ Pixabay.com

źródło: Pikio

Polecamy także:

Kurdej-Szatan zapytana wprost o alkohol. Odpowiedź zwala z nóg

PILNE: Katastrofa kolejowa. Pociągiem jechało 348 osób

Konflikt narasta! Mucha przesadziła – Stankiewicz uciekła ze sceny

Przeczytaj również:

Próbował podpalić TVP! Brawurowa akcja policji w Warszawie

Co z filmem „Ranczo zemsta Wiedźm”? Reżyser zabrał głos

IMGW: „Zagrożenie zdrowia i życia”. Drastyczna zmiana pogody

window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({article:"auto"}),function(o,a,t,e){document.getElementById(e)||(o.async=1,o.src="//cdn.taboola.com/libtrc/magdad-wlocie/loader.js",o.id=e,a.parentNode.insertBefore(o,a))}(document.createElement("script"),document.getElementsByTagName("script")[0],0,"tb_loader_script"),window.performance&&"function"==typeof window.performance.mark&&window.performance.mark("tbl_ic"),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({mode:"alternating-thumbnails-a",container:"taboola-below-article-thumbnails",placement:"Below Article Thumbnails",target_type:"mix"}),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({flush:!0}),console.log("wykonało się");

, ,

About Redakcja wLocie.pl

Cały zespół redakcyjny wLocie.pl pracuje na to aby dostarczyć państwu najnowsze i jednocześnie najciekawsze wiadomości z Polski i ze świata
View all posts by Redakcja wLocie.pl →