PiS wprowadza nowy podatek? Minister finansów komentuje
Minister finansów/ screen YouTube

Dziennik „Rzeczpospolita” donosi, że rząd PiS w najbliższym czasie chcę wprowadzić nowy podatek cyfrowy, Minister finansów, Tadeusz Kościński rozwiewa wszelkie wątpliwości na ten temat. Nie ulega wątpliwości, że kolejny podatek wprowadzony przez rząd mógłby negatywnie wpłynąć na relację zagranicznych przedsiębiorców i firm z polskim rynkiem. Już na ten moment wiadomo, że w Polsce potrzebne są konkretne inwestycje pochodzące z sektora prywatnego. W innym przypadku ekonomiści mają poważne wątpliwości, co do podtrzymania korzystnej koniunktury. Czy w takiej sytuacji rząd planuję w najbliższym czasie narzucić sektorowi cyfrowemu nowy podatek?

PiS wprowadzi nowy podatek?

"Rz" donosi, że PiS chce wprowadzić nowy podatek cyfrowy, Minister finansów, Tadeusz Kościński rozwiewa wszelkie wątpliwości
Minister finansów/ screen YouTube

Z informacji medialnych oraz ministerialnych wynika, że rząd PiS ma zamiar wprowadzić nowy podatek cyfrowy, Minister finansów, Tadeusz Kościński nie zaprzeczył tym doniesieniom. W rozmowie z mediami podkreślił, że resort aktualnie nie pracuje nad żadnym nowym podatkiem prócz jednego. Chodzi tu o podatek cyfrowy. Rząd w najbliższym czasie chciałby nałożyć nowy obowiązek na firmy z sektora usług cyfrowych. Ministerstwo w ten sposób chcę wyeliminować transfer pieniędzy zarobionych w Polsce poza granicę kraju przez firmy pokroju Google, Amazona czy Facebooka.

W Ministerstwie Finansów nie są prowadzone takie prace. Jedyny podatek, o którym myślimy, to podatek cyfrowystwierdził minister Kościński.

Czytaj też: Jaguar wstrzymuje produkcję! Wszystko przez Polskę

Mamy społeczeństwo coraz bardziej cyfrowe, Polacy kupują coraz więcej usług cyfrowych i płacą za to usługodawcy, ale ten usługodawca często nie płaci podatku tu w Polsce, tylko przekazuje je do innego kraju czy do raju podatkowego. To wbrew logice biznesu. Jak się zarabia w jednym miejscu, to trzeba w nim również inwestować, a podatki też są inwestycjąwytłumaczył minister.

Mimo wszystko wprowadzenie tego typu podatku jest uzależnione od UE. Niedawno na forum europejskim omawiano kwestię tego obciążenia dla przedsiębiorców cyfrowych, lecz dyskusja na ten moment jest w zawieszeniu. Istotne w tym temacie mają być również ustalenia przyjęte podczas rozmów Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD). Mimo wszystko temat nowego podatku wciąż pozostaje otwarty.

Źródło: wp.pl

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

POLECAMY:

Jachira to normalność? Ten wpis zaskoczył wszystkich

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Kinga Rusin wybuchła. TVP ma poważne problemy

Mocne słowa Łukaszenki do Putina. Czy to oznacza koniec?

Roksana Węgiel pokazała to całemu światu! Łzy płyną do oczu

Cała prawda o rozwodzie Liszowskiej. Były mąż przerwał milczenie

Oliwia wybuchła płaczem przed kamerami. Nie wytrzymała