Uwaga! Salmonella w popularnej przyprawie. Możesz mieć to w domu
Gis ostrzega: w przyprawie Bolinero może znajdować się salmonella powodująca ostre zatrucie pokarmowe, bakterię wykryto w produkcie "Bazylia otarta"

Gis ostrzega: w bazylii może znajdować się Salmonella powodująca ostre zatrucie pokarmowe, bakterię wykryto w produkcie Bolinero „Bazylia otarta”. Podczas rutynowej kontroli, podczas badan wykryto niebezpieczna dla zdrowia bakterię. Główny Inspektor Sanitarny przestrzega przed spożywaniem, bowiem skutki mogą być tragiczne. Niestety część serii trafiła już do sprzedaży, dlatego sytuacja jest bardzo poważna.

„GIS poinformował o wycofaniu niektórych partii produktu „Bazylia otarta”. Przyprawa pochodzi z Egiptu, a do Polski była importowana przez firmę ACOR Sp. z o.o. Podczas kontroli inspektorzy wykryli w badanych próbkach bakterie Salmonelli.” – informuje portal abczdrowie.pl

Salmonella w „Bazylii otartej” firmy Bolinero

Sanepid bije na alarm, szczególnie dlatego, gdyż taka przyprawa jak bazylia bardzo często trafia do potraw bez uprzedniego gotowania. Powoduje to naturalnie jeszcze większe ryzyko zachorowania i wywołania ostrego zatrucia pokarmowego. Kolejnym niepokojącym sygnałem jest fakt, że bakterie salmonelli mogą otrzymywać się w opakowaniu przez bardzo długi czas.

Szczegóły dotyczące produktu Bazylia otarta:

Importer: ACOR Sp. z o.o.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Zakład Konfekcjonujący: P.P.H.U. MAGRAMA

Dystrybutor: NETTO Sp. z o.o., ul. Motaniec 34, 73-108 Kobylanka

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

GiS ostrzega. Partie zostają wycofywane

Zaraz po uzyskania jednoznacznych wyników badania przyprawy, GiS nakazał natychmiastowe wycofane partii.

Wszyscy, którzy robili zakupy w sieciach Netto powinni zwrócić szczególną uwagę na to jakie przyprawy maja w szafkach. Bolinero, Bazylia otarta w której znajduje się salmonella była sprzedawana jako produkt własny sieci Netto. Wycofane zostały dwie partie bazylii o numerach 19.11 oraz 19.12, z datą przydatności do spożycia do 31.08.2021 r.

Gis ostrzega: w bazylii może znajdować się salmonella powodująca ostre zatrucie pokarmowe, bakterię wykryto w produkcie Bolinero "Bazylia otarta"
Gis ostrzega: w bazylii może znajdować się salmonella powodująca ostre zatrucie pokarmowe, bakterię wykryto w produkcie Bolinero „Bazylia otarta”

źródło: Główny Inspektorat Sanitarny

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Polska w żałobie. Nie żyje kolejna legenda muzyki

Fani w szoku! Nie wiedzieli, że patrzą na Wiśniewskiego – nikt go nie poznał

Tragiczna śmierć w programie „Kuchenne Rewolucje”. To stało się nagle

Niszczy nerki i powoduje schizofrenię. Dotarł do Polski

Tak wygląda grób Anny Przybylskiej. Odbiera mowę

Zaplanował samobójstwo gdy miał 6 lat. To musi zobaczyć każdy