TVP ma poważne problemy. Telewizja pozwana przez polską gwiazdę

Członek formacji „Nieżywych Schabuff” – Aleksander Klepacz zapowiada pozew przeciwko TVP w związku z wykorzystaniem utworu „Lato”.

W ostatnim czasie telewizja publiczna mierzy się z licznymi problemami. Niedawno sprawą TVP miała się zająć Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji na wniosek Juliusza Brauna. Następnie stacje telewizyjną pozwał Rafał Trzaskowski. Teraz wygląda na to, że to nie koniec problemów publicznej telewizji. Czy TVP dopuściło się bezprawnego użycia utworu?

Czytaj też: Świat wstrzymał oddech. Szokująca decyzja Benedykta XVI

Telewizja Polska od dłuższego czasu jest na ustach całej Polski. Publiczna stacja telewizyjna jest oskarżana między innymi o stronniczość w swoim przekazie. Na dodatek coraz częściej można usłyszeć o pozwach względem TVP. Niedawno na taki krok zdecydował się prezydent Warszawy – Rafał Trzaskowski.

Członek formacji „Nieżywych Schabuff” – Aleksander Klepacz zapowiada pozew przeciwko TVP

Teraz również taką decyzję podjął Aleksander Klepacz z formacji „Nieżywych Schabuff”. Powodem takiej decyzji muzyka ma być przede wszystkim naruszenie praw autorskich przez TVP. Stacja bez zgody członków zespołu miała wykorzystać utwór „Lato”.

Zobacz również: Adamczyk przechodzi przez piekło! Prawda wyszła na jaw

Drodzy Państwo, nie ma zgody na naruszenie moich praw przez TVP S.A. Epidemiczny czas, pokazał nam jak ważna dla człowieka jest kultura i sztuka, niestety to bezprecedensowe osiągnięcie naszej cywilizacji, często zostaje wykorzystywane w sposób niegodny” rozpoczyna swój wpis Aleksander Klepacz. 

Artysta dodał także, że:

W mojej ocenie, media publiczne winny stać na straży moralności, przyzwoitości, prawa, dobrego obyczaju w kontrze do manipulacji i koniunkturalizmu… z którego słyną niestety wszystkie media. Niegodziwym, bezprawnym i nieprzyzwoitym jest fakt wykorzystania mojej piosenki „Lato” (jestem współautorem) do także reklamy trasy koncertowej TVP” – kontynuuje wokalista na swoim profilu na Facebooku.

Członek formacji "Nieżywych schabuff" - Aleksander Klepacz zapowiada pozew przeciwko TVP w związku z wykorzystaniem utworu "Lato".
Członek formacji „Nieżywych schabuff” – Aleksander Klepacz zapowiada pozew przeciwko TVP w związku z wykorzystaniem utworu „Lato”. Screen YouTube

Źródło: WTV

Zobacz również:

Ujawniono prawdziwy powód dla którego Kinga Duda nie wspierała ojca! Wszystko jasne

Wojewódzki ostro o Hołowni! Po tym stwierdzeniu nie będą już kolegami

Życie Doroty Wellman to koszmar. Wyznała całą, bolesną prawdę

, , , ,
Avatar

About Redakcja wLocie.pl

Cały zespół redakcyjny wLocie.pl pracuje na to aby dostarczyć państwu najnowsze i jednocześnie najciekawsze wiadomości z Polski i ze świata
View all posts by Redakcja wLocie.pl →