Uwaga na film: „Dwóch mężczyzn zgwałciło kobietę”. To oszustwo!

Uwaga na film, który krąży w serwisie Facebook, „Dwóch mężczyzn zgwałciło kobietę”, to oszustwo, po kliknięciu kradnie nam dane do logowania.

Czytaj też: „Seryjny samobójca?” Lista osób, które zginęły w dziwnych okolicznościach

Żyjemy w czasach, gdzie ciągle trzeba mieć się na baczności, bowiem zewsząd czyhają na nas zagrożenia. Mowa tu nie tylko o zagrożeniu fizycznym napadem, ale również o przestępstwa popełniane w Internecie. Przestępcy chętnie korzystają z naszej nieuwagi, by zdobyć nasze dane do logowania, które następnie mogą wykorzystać w niecnym celu.

Film „Dwóch mężczyzn zgwałciło kobietę” to oszustwo

Ostatnio na portalu Facebook pojawiło się nowe oszustwo – film zatytułowany „Dwóch mężczyzn zgwałciło kobietę w klubie. Wszystko nagrywali telefonem i wrzucili na Facebooka – rozpoznajesz ich?” Tytuł był sformułowany w taki sposób, by zachęcić jak najwięcej osób do kliknięcia w link, który przenosi na spreparowaną stronę internetową.

Strona, do której przekierowuje film kradnie dane logowania do Facebooka, umożliwiając przestępcom przejmowanie profili. Poszkodowana osoba traci dostęp do swojego profilu, a złoczyńcy mogą wykorzystać go swoich celów. Przejęty profil publikuje wszystkim osobom w liście znajomych ten sam zainfekowany link, przyczyniając się do rozprzestrzenienia go.

Film „Dwóch mężczyzn zgwałciło kobietę w klubie. Wszystko nagrywali telefonem i wrzucili na Facebooka – rozpoznajesz ich?” to kolejna odsłona popularnego oszustwa. Co robić, by się zabezpieczyć?

Zobacz również: „Sami Swoi” – wystąpiła tylko w jednej scenie… Okrutna prawda wyszła na jaw po latach

Przede wszystkim – poskromić ciekawość i nie dać się skusić krzykliwym tytułom. Po drugie – warto zwracać uwagę na link, jaki widać pod obrazkiem. Jeśli wygląda podejrzanie – nie wolno go klikać! A po trzecie – dobrze jest ustawić dwuetapowe logowanie na Facebooku. Dzięki temu, za każdym razem, gdy ktoś będzie chciał zalogować się na nasze konto z urządzenia, którego portal nie zna, będzie musiał oprócz hasła podać także specjalnie wygenerowany kod, który znamy tylko my.

Tylko w taki sposób unikniemy ryzyka, że film, który nas zaciekawił to oszustwo, które kradnie dane do logowania.

Źródło: interia.pl

Polecamy także:

Polecamy również:

Piaseczny ostro o lewicy i LGBT. Tych słów mu nie darują

Muniek Staszczyk powiedział co sądzi o aborcji i wierze

Jacques Attali zaatakował Polaków: „Polscy urzędnicy pomagali Niemcom”

Podczas remontu znaleźli pudełka, gdy je otworzyli zamarli. Natychmiast wezwali policję

Kłamliwe oskarżenia w „New Yorker”. Jest reakcja Komitetu Żydów Amerykańskich

Aleksandra Wasilewska ujawnia kulisy pracy „Soku z Buraka”

, ,
Małgorzata Piętak

About Małgorzata Piętak

Zafascynowana światem show-biznesu. Interesuje mnie życie gwiazd dlatego jestem ze wszystkim na bieżąco. Diety, sekrety celebrytów, modowe ciekawostki to mój świat
View all posts by Małgorzata Piętak →