„Musiałem sprawdzić dwa razy”. Czeka nas potężny kataklizm

Udostępnij:
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Globalne ocieplenie: badania ujawniły, że czeka nas potężny kataklizm, będzie bardzo gorąco, a warunki będą przypominały te panujące na Saharze, będzie to olbrzymi kryzys klimatyczny.

Najnowsze badania nie pozostawiają złudzeń. Jest o wiele gorzej niż pierwotnie sądzono, bowiem odkryto, że kryzys klimatyczny będzie silniejszy, a jego tragiczne skutki nadejdą wcześniej, niż wcześniej sądzono. Już za około 50 lat blisko jeden miliard ludzi będzie musiało zmierzyć się z niewyobrażalnym gorącem oraz z warunkami jakie panują na Saharze.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

I tu niestety potwierdzają się kolejne teorie często odrzucane przez społeczeństwo. Mianowice emisja gazów cieplarnianych zdecydowanie przyspiesza proces zmian klimatycznych. Najbardziej optymistyczne wersje ewentualnych wydarzeń mówią o tym, że około 1,2 miliarda ludzi będzie zmuszonych do przesiedlenia bądź też do przyzwyczajenia się się do życia w tak ciężkich i gorących warunkach.

Globalne ocieplenie to nie mit

Te liczby są oszałamiające. Musiałem sprawdzić dwa razy, kiedy je zobaczyłem. Wcześniej badałem już punkty krytyczne klimatu, które zwykle uważa się za apokaliptyczne. Ale to uderzyło mocniej

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

– powiedział jeden z badaczy, Tim Lenton z Exeter University.

Zdecydowana większość ludzkości mieszka w regionach, w których średnie roczne temperatury wynoszą od 6 st. Celsjusza do 28 st. Celsjusza, co jest idealne dla ludzkiego zdrowia. To także optymalne temperatury dla hodowli zwierząt i upraw rolnych.

– czytamy na portalu o2.pl, który dokładnie opisał tę sprawę.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Średnia temperatur ma się zmienić w ciągu najbliższych dekad. Założono, że blisko 30 proc. światowej populacji znajdzie się na terenie gdzie średni temperatura wyniesie aż 29 stopni. Najbardziej dotknięte zostaną Indie, Pakistan, Indonezja oraz Sudan. Na Świecie będzie bardzo gorąco.

Czeka nas potężny kataklizm?

Myślę, że można śmiało powiedzieć, że średnie temperatury powyżej 29 st. Celsjusza są nie już do wytrzymania. Musisz się przenieść lub dostosować. Ale są ograniczenia w adaptacji. Jeśli masz wystarczająco dużo pieniędzy i energii, możesz użyć klimatyzacji, a wtedy wszystko może być w porządku. Ale to niestety nie dotyczy większości ludzi

– dodał jeden z głównych autorów badania, prof. Marten Scheffer z Uniwersytetu Wageningen.

W związku z przeprowadzonymi badaniami naukowcy po raz kolejny bija na alarm. Według nich należy natychmiast zacząć ograniczać emisje gazów cieplarnianych ponieważ w innym przypadku sytuacja może ulec pogorszeniu.

Globalne ocieplenie: badania ujawniły że czeka nas potężny kataklizm, będzie bardzo gorąco a warunki będą przypominały te na Saharze, to kryzys klimatyczny.
Globalne ocieplenie: badania ujawniły że czeka nas potężny kataklizm, będzie bardzo gorąco a warunki będą przypominały te na Saharze, to kryzys klimatyczny.

Polecamy również:

W TU-154 w Smoleńsku doszło do eksplozji? Wstrząsające odkrycie włoskiego laboratorium

Gwiazda serialu „Ranczo” drastycznie schudła. Nie uwierzysz jak wygląda teraz

Krzysztof Krawczyk nie żyje. Zdążył to zrobić przed śmiercią

Tak kiedyś wyglądała Anna Mucha. Ciężko uwierzyć, że to ona

To miało pozostać tajemnicą! Ludzi kroili żywcem i wyjmowali narządy

window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({article:"auto"}),function(o,a,t,e){document.getElementById(e)||(o.async=1,o.src="//cdn.taboola.com/libtrc/magdad-wlocie/loader.js",o.id=e,a.parentNode.insertBefore(o,a))}(document.createElement("script"),document.getElementsByTagName("script")[0],0,"tb_loader_script"),window.performance&&"function"==typeof window.performance.mark&&window.performance.mark("tbl_ic"),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({mode:"alternating-thumbnails-a",container:"taboola-below-article-thumbnails",placement:"Below Article Thumbnails",target_type:"mix"}),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({flush:!0}),console.log("wykonało się");

, , ,

About Redakcja wLocie.pl

Cały zespół redakcyjny wLocie.pl pracuje na to aby dostarczyć państwu najnowsze i jednocześnie najciekawsze wiadomości z Polski i ze świata
View all posts by Redakcja wLocie.pl →