Tusk grozi rządowi ws. uchodźców. Będę spore konsekwencje

Aktualnie niczym bumerang wraca sprawa dotycząca relokacji imigrantów z krajów bliskiego wschodu. Polska po zmianie władzy w kraju w 2015 roku natychmiastowo odmówiła przyjęcia 7000 imigrantów. Przed kilkoma dniami Trybunał Sprawiedliwości UE stwierdził, iż  taka postawa Polski oraz dodatkowo Czech i Węgier była niezgodna z prawem wspólnotowym. Z kolei już w 2017 roku przewodniczący Rady Europejskiej  – Donald Tusk stwierdził,  że taka postawa polskich władz może się spotkać z konsekwencjami. 

Czytaj też: Marta Manowska zdradza szczegóły The Voice Senior

– Najważniejsze, abyśmy rozstrzygnęli, także w Polsce, co jest naszym priorytetem. Czy chcemy wspólnie z Europą rozwiązywać problemy związane z migracją, a więc chronić granice, ale także pomagać tym państwom, które mają zbyt dużo uchodźców, czy też, jak to dzisiaj rząd polski proponuje, twardo wyłamywać się z europejskiej solidarności i nie przyjmować uchodźców. Oba podejścia mają swoje uzasadnienie, swoje argumenty, ale też koszty – powiedział przewodniczący Rady Europejskiej.

Zobacz również: Natalia Siwiec zmieniła się nie do poznania! W sieci zawrzało

– Jeśli polski rząd będzie zdecydowany, właściwie jako jeden z dwóch, trzech w Europie, nie uczestniczyć w tym solidarnym poddziale obowiązków w sprawie uchodźców – to ma do tego, może nie prawo, bo mówimy tu o prawie europejskim, ale pewne argumenty, i jestem w stanie je zrozumieć – będzie się to wiązało nieuchronnie z pewnymi konsekwencjami. Takie są zasady w Europie – zaznaczył.

źródło: TVP Info

Polecamy:

Dramat w „Big Brother”! To co zrobili mieszkańcy jest obrzydliwe!
Skandal w „Top Model”! Widzom puściły nerwy
Katarzyna Cichopek wyśmiana w sieci! Ludzie bezlitośni
Joanna Krupa w szpitalu! Fani zamarli
Jest coraz gorzej! Ryszard Kotys bardzo ciężko chory

, , ,
Avatar

About Redakcja wLocie.pl

Cały zespół redakcyjny wLocie.pl pracuje na to aby dostarczyć państwu najnowsze i jednocześnie najciekawsze wiadomości z Polski i ze świata
View all posts by Redakcja wLocie.pl →