Andrzej Duda zaskoczył Tomasza Lisa. Piękny gest

Nie ulega przede wszystkim wątpliwości, że Andrzej Duda i Tomasz Lis stoją po dwóch różnych stronach podziału polskiej sceny politycznej. Prezydent Polski pogratulował redaktorowi naczelnemu Newsweek Polska i portalu Onet – sukcesu jego córki. Pola Lis obroniła swoją pracę magisterską o czym w mediach społecznościowych postanowił poinformować jej znany tata. Ze wszystkich stron do Tomasza Lisa zaczęły napływać gratulacje. W szczególny sposób zaskoczyło jedno.

Andrzej Duda – Prezydent Polski i Tomasz Lis (redaktor naczelny Newsweek i Onet) bez wątpienia znajdują się po dwóch różnych stronach barykady polskiej sceny politycznej. Do dziś wiele osób może pamiętać konflikt obu panów wywołany prowokacją dziennikarską Lisa w jego dawnym programie „Tomasz Lis na żywo”. Wówczas to córka Andrzeja Dudy została w programie dziennikarza oskarżona o sugestię nadużycia władzy przez jej ojca w momencie objęcia stanowiska głowy państwa. Prędko okazało się, że dowody w tej sprawie były fałszywe.

Andrzej Duda i Tomasz Lis

Lis cieszy się z sukcesu córki

 „Starsza córka również właśnie się obroniła. Temat pracy- amerykańska polityka zagraniczna” – napisał na Twitterze Lis. W bardzo krótkim czasie w stronę redaktora naczelnego Newsweeka posypały się gratulacje. Uwagę wszystkich zwróciły przede wszystkim jedne – prosto od Andrzeja Dudy „Gratulacje! Ważny moment. Powodzenia!” – napisał w odpowiedzi na tweet Lisa Andrzej Duda. Naczelny „Newsweeka” zaś podziękował prezydentowi.

Kim jest Tomasz Lis?

Czytaj też: Wojewódzki ostro o Woźniak-Starak. Okrutnie ją obraził

Tomasz Lis to przede wszystkim polski dziennikarz oraz publicysta. Debiutował tekstem na temat warszawskich barów mlecznych opublikowanym 8 listopada 1984 na łamach „Sztandarze Młodych”. W latach 2007–2009 był stałym felietonistą działu Opinie dziennika „Polska The Times”. 1 sierpnia 2019 został felietonistą dziennika „Fakt”. 8 sierpnia wydawca zawiesił z nim współpracę, co miało związek z krytyką podnoszoną przez część pracowników tabloidu, którzy sprzeciwiali się ich zatrudnieniu. Prywatnie dwukrotnie brał ślub. Jego pierwszą żoną była dziennikarka TVN – Kinga Rusin. Z kolei drugą Hanna Lis, z którą jest do dziś związany.

Andrzej Duda i Tomasz Lis stoją po dwóch różnych stronach podziału polskiej sceny politycznej. Prezydent Polski złożył na...
Andrzej Duda i Tomasz Lis stoją po dwóch różnych stronach podziału polskiej sceny politycznej. Prezydent Polski złożył na…

POLECAMY TAKŻE:

Polacy będą masowo tracić prawa jazdy. Wszystko przez nowy przepis

Gwiazda Polsatu nie żyje. Zmarła kilka miesięcy po ślubie

POLECAMY RÓWNIEŻ:

Edyta Górniak kończy karierę? Ma dosyć

Doda nie wytrzymała! Ostro o Majdanie i Rozenek

Nie żyje lider „Budki Suflera”. Polska we łzach

loading...

,
Bartosz Palędzki

About Bartosz Palędzki

Polityka, ciekawostki i trochę ploteczki. Uważam, że nie ma na świecie człowieka którego polityka nie dotyczy. Każdego z nas dotyka dlatego lepiej wiedzieć co w trawie piszczy.
View all posts by Bartosz Palędzki →