Kukiz największym przegranym wyborów. Stracił swój elektorat!

Udostępnij:

Wybory do polskiego parlamentu już za nami. Z sondażowych badań wynika, że zwycięstwo ponownie odniosło Prawo i Sprawiedliwość (PiS). Z kolei drugie miejsce przypadło Koalicji Obywatelskiej (KO), a trzecie Lewicę. Poza podium znalazło się PSL i Konfederacja,  które na tą chwilę również weszły do nowego parlamentu. Najwięcej stracił Paweł Kukiz.

Czytaj też: Wiemy kto w niedzielę odpadnie z Big Brother!

Najbardziej ciekawym aspektem tych wyborów może być kwestia dotycząca elektoratu Pawła Kukiza. Jak wiadomo lider Kukiz’15 przed wyborami podjął decyzję o sojuszu z PSL. Ta decyzja wzbudziła sporą falę kontrowersji wśród elektoratu byłego antysystemowca. Dziś możemy w pełni powiedzieć,  iż wyborcy Pawła Kukiza zostali mocno podzieleni.

Paweł Kukiz załamany, stracił swój elektorat!

Wybory do polskiego parlamentu już za nami. Z sondażowych badań wynika, że zwycięstwo ponownie odniósł PiS, druga jest KO, najwięcej stracił Paweł Kukiz.
Wybory do polskiego parlamentu już za nami. Z sondażowych badań wynika, że zwycięstwo ponownie odniósł PiS, druga jest KO, najwięcej stracił Paweł Kukiz.

Zobacz również: Koszmarna rozgrywka w MasterChef! Wszystko albo nic

Na ugrupowanie Kukiza zagłosowało 22,8 proc. wyborców sprzed czterech lat. Dawny elektorat bardziej do siebie przekonała Konfederacja (24,1 proc. głosów). Trzecim wyborem było w niedzielę Prawo i Sprawiedliwość (21,6 proc.). Na dalszych miejscach Koalicja Obywatelska (15,9 proc.) i SLD (11,8 proc.).

Polecamy:

Doda i Sablewska- konflikt narasta. Padły bardzo ostre słowa!
Gwiazdy apelują do polaków. Chodzi o naprawdę ważną sprawę!
Wojewódzki podzielił się tym w internecie. Ludzie zrównali go z ziemią!
To zniszczyło Dodzie karierę! Miała być kimś innym
Nowy skandal w „TzG”! Widzowie skoczyli sobie do gardeł
loading...

, , , ,

About Redakcja wLocie.pl

Cały zespół redakcyjny wLocie.pl pracuje na to aby dostarczyć państwu najnowsze i jednocześnie najciekawsze wiadomości z Polski i ze świata
View all posts by Redakcja wLocie.pl →