Prawica w szoku! Hołownia powiedział co sądzi o aborcji i związkach partnerskich.

Udostępnij:
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Szymon Hołownia wypowiedział się o kwestiach takich jak aborcja i związki partnerskie. Od momentu, gdy Szymon Hołownia znany dziennikarz TVN i współprowadzący program „Mam Talent” ogłosił swoją chęć startu w wyborach prezydenckich, oczy Polaków skierowane są na jego wypowiedzi. Szymon Hołownia określa się mianem katolika, dlatego jego słowa nie powinny dziwić zwolenników opozycji. Wybory prezydenckie w 2020 zapowiadają się bardzo ciekawie.

Szymon Hołownia podczas jednego ze spotkań ze swoimi sympatykami jasno podkreślił, że jest za wprowadzeniem związków partnerskich, jednakże przeciwko małżeństwom osób tej samej płci oraz przeciwko adopcji dzieci przez takie pary. Wypowiedział się również w kwestii aborcji i prawa jakie w tej kwestii obowiązuje w Polsce:

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Szymon Hołownia: aborcja i związki partnerskie

Wybory prezydenckie 2020: Szymon Hołownia (dziennikarz TVN, prowadzący "Mam Talent) wypowiedział się o kwestiach takich jak aborcja i związki partnerskie
Wybory prezydenckie 2020: Szymon Hołownia (dziennikarz TVN, prowadzący „Mam Talent) wypowiedział się o kwestiach takich jak aborcja i związki partnerskie

„W obecnej sytuacji społecznej nie należy zmieniać obowiązującej regulacji kwestii aborcji ani w jedną, ani w drugą stronę, choć ona nie zadowala wszystkich, wielu nie zadowala, nie jest też moją wymarzoną, ale obecnie nie można podjąć żadnej innej odpowiedzialnej decyzji, bo grozi ona wojną światopoglądową” – stwierdził Szymon Hołownia, kandydat na prezydenta w wyborach w 2020 roku.

TO JEST PILNE: PILNE: Iran zestrzelił ukraiński samolot. Przyznali to oficjalnie

W dalszej części został zapytany o kwestię związków partnerskich. Odpowiedział, że gdyby otrzymał do podpisania ustawę regulującą te kwestie to bez namysłu by podpisał. Zaznaczył, że jest to prawo, którego w Polsce brakuje, a wiele osób żyje w takich związkach. Podkreślił natomiast że jest zdecydowanie przeciwny rozszerzaniu definicji „małżeństwa” o związku osób tej samej płci:

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

„Na to mojej zgody nie byłoby” – powiedział.

Szymon Hołownia rozpoczął już kampanię

Hołownia od nowego roku rozpoczął serię spotkań z sympatykami. #RozmowyPolaków organizowane są w różnych miastach w Polsce. Kandydat na prezydenta zaznacza, że chce być kandydatem obywatelskim, natomiast środki na kampanię będzie gromadził drogą „finansowania społecznościowego”.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Na temat sytuacji politycznej Szymon Hołownia również ma swoje jasne zdanie:

„Zamiast walk buldogów pod dywanem chcę zaproponować coś, co zainspiruje, pozwoli odpocząć naszym oczom i sercom” – powiedział.

Wśród swoich priorytetów wymienił ekologię, solidarność społeczną rozumianą jako troskę o wszystkich wykluczonych oraz samorządność i działalność obywatelską. – czytamy na stronie PAP.

„Bez wody i powietrza nie ma sporu politycznego, bo nie może go być. Prezydent powinien każdą ustawę, jaka do niego trafia, oceniać za pomocą ekologicznej „checklisty” – czy to rozwiązanie oznacza więcej emisji, odpadów czy wody, czy też nie. Jeśli wynik takiej oceny byłby niekorzystny dla środowiska, nie miałbym problemu ze zwróceniem takiej ustawy do ponownego rozpatrzenia” – stwierdził Hołownia, kandydat na prezydenta.

Rozdział państwa od Kościoła

Szymon Hołownia opowiedział się za klarownym rozdziałem spraw państwowych od Kościoła katolickiego. Stwierdził, że obecnie zażyłość wynikająca ze współpracy tych dwóch instytucji zaszła za daleko i tak nie powinno być. Według niego, jako zadeklarowanego katolika, państwo powinno pozostać świeckie.

źródło: interia.pl/PAP

POLECAMY:

Pawlikowska podzieliła się tą nowiną. Będziecie w szoku o co chodzi!
Owsiak podjął decyzję! WOŚP wesprze Australię!
Co z Dodą?! Wyniszcza ją tajemnicza choroba!
Koroniewska zaatakowana w sieci! Ludzie mają dość jej zachowania
Lewandowska ściemnia?! W rzeczywistości wygląda inaczej!

Wybory prezydenckie 2020: Szymon Hołownia (dziennikarz TVN, prowadzący „Mam Talent) wypowiedział się o kwestiach takich jak aborcja i związki partnerskie

window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({article:"auto"}),function(o,a,t,e){document.getElementById(e)||(o.async=1,o.src="//cdn.taboola.com/libtrc/magdad-wlocie/loader.js",o.id=e,a.parentNode.insertBefore(o,a))}(document.createElement("script"),document.getElementsByTagName("script")[0],0,"tb_loader_script"),window.performance&&"function"==typeof window.performance.mark&&window.performance.mark("tbl_ic"),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({mode:"alternating-thumbnails-a",container:"taboola-below-article-thumbnails",placement:"Below Article Thumbnails",target_type:"mix"}),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({flush:!0}),console.log("wykonało się");

About Redakcja wLocie.pl

Cały zespół redakcyjny wLocie.pl pracuje na to aby dostarczyć państwu najnowsze i jednocześnie najciekawsze wiadomości z Polski i ze świata
View all posts by Redakcja wLocie.pl →