Tarczyński dopadł Michnika. Naczelny GW zapamięta to długo

Udostępnij:

Ta sytuacja bez wątpienia przejdzie do historii internetu. Dominik Tarczyński spotkał w pociągu naczelnego „Wyborczej”, Adam Michnik na bardzo długo zapamięta to spotkanie. Dziennikarz wydał się zaskoczony widokiem posła. Tarczyński i Michnik poruszali się tym samym pociągiem pospiesznym. Na widok redaktora naczelnego europoseł postanowił zwrócić się do niego z prośbą o pozdrowienie brata, Stefana Michnika, który według IPN jest odpowiedzialny za wyroki śmierci wykonywane w czasach stalinowskich. Dziś były sędzia komunistyczny przebywa w Szwecji. O jego ekstradycję do Polski walczy od lat prokuratura.

Tarczyński i Michnik spotkali się w pociągu

Dominik Tarczyński nieoczekiwanie spotkał w pociągu naczelnego „Gazety Wyborczej”, Adam Michnik na długo zapamięta to spotkanie z aktualnym europosłem z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. Tarczyński to bez wątpienia poseł słynący ze swoich prostolinijnych pytań oraz odpowiedzi. Tak również było i w dzisiejszej sytuacji, którą na długo zapamięta redaktor naczelny Gazety Wyborczej – Adam Michnik. O co parlamentarzysta Prawa i Sprawiedliwości zapytał dziennikarza?

Dominik Tarczyński spotkał w pociągu naczelnego "Wyborczej", Adam Michnik na długo zapamięta to spotkanie
Twitter screen

Pan pozdrowi brata, panie redaktorze

— mówi europoseł Tarczyński na opublikowanym na Twitterze nagraniu podczas spotkania redaktora naczelnego Gazety Wyborcze.

Michnik na prośbę posła jednak nie odpowiada.

Zabrakło panu języka tym razem? Do posła się pan boi odezwać? Pozdrowienia pan przekaże dla brata, a jak nie, to ja przekażę

— dodał Tarczyński lekko poirytowany brakiem reakcji ze strony byłego redaktora naczelnego Gazety Wyborczej.

Jestem dumny, że mogę piętnować takiego osobnika, jak przez kilkadziesiąt lat piętnowano mojego dziadka

— powiedział Dominik Tarczyński po całej sytuacji w rozmowie z portalem wPolityce.

Kim jest Stefan Michnik?

Stefan Michnik to były kapitan Ludowego Wojska Polskiego, sędzia i adwokat, działacz komunistyczny, informator i rezydent Informacji Wojskowej. Były sędzia to również przyrodni brat Adama Michnika – redaktora naczelnego Gazety Wyborczej. Jest oskarżany o zbrodnie komunistyczne. Od lat polski wymiar sprawiedliwości stara się o jego ekstradycje ze Szwecji, w której przebywa od ponad 50 lat.

Polecamy także:

Nie żyje prowadzący znanego talk-show. Fani pogrążeni w żałobie

Zdjęcia zwłok Bryanta wyciekły do sieci! Wdowa wstrząśnięta

Wstrząsający wywiad- Chylińska wyznała całą prawdę

Polecamy również:

Pilne: Kwarantanna w Zachodniopomorskim. Ludzie przerażeni

Maja Kapłon z „The Voice” już po operacji. Znamy jej stan zdrowia

Papież chory na koronawirusa? Watykan zataił informacje

loading...
,