Lech Wałęsa ma problem. Wyszły nowe dokumenty!

Udostępnij:
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Wałęsa i Cenckiewicz. Lech Wałęsa to autorytet przede wszystkim dla takich ugrupowań politycznych jak Platforma Obywatelska, Nowoczesna i Polskie Stronnictwo Ludowe. W ostatnich latach Wałęsa niestety nie ma łatwego życia. Chodzi w tym aspekcie przede wszystkim o jego przeszłość w czasach PRL. W tej kwestii często wypowiada się Polski historyk, Sławomir Cenckiewicz, który wielokrotnie ujawniał nowe okoliczności dotyczące powiązań Wałęsy ze Służbami Bezpieczeństwa w czasach PRL. Dziś postanowił przestawić w tym temacie nowe materiały na temat byłego lidera Solidarności.

Wałęsa to bez wątpienia autorytet dla przede wszystkim dla takich ugrupowań politycznych jak Platforma Obywatelska, Nowoczesna i Polskie Stronnictwo Ludowe. Niestety jego przeszłość jego w pewnych aspektach bardzo mglista i niejasna. Nie brakuje stwierdzeń, że były prezydent w czasach PRL czynnie współpracował z aparatem inwigilacji obywateli, a więc ze Służbami Bezpieczeństwa. Dziś w tym temacie nowe informacje postanowił upublicznić historyk – Sławomir Cenckiewicz.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Zwycięzca „Big Brother” jako Wiedźmin? Internauci nie mają litości

Lech Wałęsa i jego przeszłość – Cenckiewicz nie odpuszcza

– Nie ulega wątpliwości, że bezpieka szantażowała byłego prezydenta, a tożsamość „Bolka” wyznaczyła mu pole manewru politycznego. (…) I paradoksalnie to, co komuniści o Wałęsie ujawniali, zamiast go kompromitować, budowało jego pozycję społeczną. Wskazuje w rozmowie z Onetem Cenckiewicz. – Z materiałów przekazanych Zachodowi przez archiwistę KGB – Wasilija Mitrochina, wiemy, że gen. Czesław Kiszczak przekazał Sowietom następującą informację. „Wałęsę skonfrontowano z jednym z jego byłych oficerów prowadzących SB i rozmowa ta została nagrana”. – zdradza historyk.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

CZYTAJ TEŻ: Siwiec przesadziła?! Fani bronią jej córki przed… nią samą!

-Ponadto z naszych materiałów wiemy, że szantaż agenturalny stosowali wobec Lecha Wałęsy generałowie Jaruzelski i Kiszczak, konfrontując Wałęsę z ludźmi w jego mniemaniu „silniejszymi” (…). Wałęsa zresztą mówił o tym publicznie już jesienią 1980 r., więc spece od psychologii z SB i WSW nie musieli się wytężać, by dostrzec u niego te cechy – tłumaczy Sławomir Cenckiewicz.

Nie ulega wątpliwości, że przeszłość Lecha Wałęsy do dziś wzbudza spore kontrowersje. Czy były prezydent był rzeczywiście tajnym współpracownikiem?

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});
Lech Wałęsa to autorytet dla takich ugrupowań politycznych jak Platforma Obywatelska, Nowoczesna i Polskie Stronnictwo Ludowe, Sławomir Cenckiewicz...
Lech Wałęsa to autorytet dla takich ugrupowań politycznych jak Platforma Obywatelska, Nowoczesna i Polskie Stronnictwo Ludowe, Sławomir Cenckiewicz…

POLECAMY:

Lewandowska pokazuje piersi publicznie! Czy to już nie przesada?!
Anna Wendzikowska kusi na Insta! Pokazała stanowczo za dużo!
Skandal! Chylińska się sprzedała? Mamy oświadczenie
Nikt tego nie wiedział! Karolak wyznał prawdę o…
Kożuchowska szczerze o swoim autorytecie. Nie uwierzysz o kogo chodzi!

/Platforma Obywatelska

window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({article:"auto"}),function(o,a,t,e){document.getElementById(e)||(o.async=1,o.src="//cdn.taboola.com/libtrc/magdad-wlocie/loader.js",o.id=e,a.parentNode.insertBefore(o,a))}(document.createElement("script"),document.getElementsByTagName("script")[0],0,"tb_loader_script"),window.performance&&"function"==typeof window.performance.mark&&window.performance.mark("tbl_ic"),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({mode:"alternating-thumbnails-a",container:"taboola-below-article-thumbnails",placement:"Below Article Thumbnails",target_type:"mix"}),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({flush:!0}),console.log("wykonało się");

, , , , ,

About Bartosz Palędzki

Polityka, ciekawostki i trochę ploteczki. Uważam, że nie ma na świecie człowieka którego polityka nie dotyczy. Każdego z nas dotyka dlatego lepiej wiedzieć co w trawie piszczy.
View all posts by Bartosz Palędzki →