Budka Suflera podjęła decyzję. To już przesądzone

Romuald Lipko, jego śmierć i pogrzeb, spowodowały, że Budka Suflera odwołuje koncerty. Budka Suflera to legendarny polski zespół, do którego należą oraz niegdyś byli związani tacy artyści jak Romuald Lipko, Krzysztof Cugowski, Felicjan Andrzejczak, a także Tomasz Zeliszewski. W ostatnim czasie fani legendarnego zespołu oraz jego członkowie pogrążyli się w wielkim smutku. W zeszłym tygodniu media obiegła informacja o śmierci jednego z członków zespołu – Romualda Lipko. Muzyk zmarł po wieloletniej chorobie nowotworowej. Jego pogrzeb ma się odbyć 12 lutego w Lublinie. W takiej sytuacji zespół Budki Suflera podjął decyzję o odwołaniu swoich najbliższych wstępów.

TO JEST CZYTANE NAJCZĘŚCIEJ:

  1. Edyta Górniak uciekła z Polski? Wszystko wyjaśnia Instagram
  2. Łzy napływają do oczu. Królikowski nagrał film… Mało kto o nim wiedział
  3. Fani wstrzymali oddech! Gąsiewska wzięła nożyczki i… (wideo)

Budka Suflera to legendarny polski zespół, do którego należą oraz niegdyś byli związani także tacy artyści jak Romuald Lipko, Krzysztof Cugowski, Felicjan Andrzejczak, czy również Tomasz Zeliszewski. W ostatnim czasie fani zespołu, a także jego członkowie pogrążyli się w wielkim smutku. 6 lutego, około północy, po długoletniej walce z rakiem zmarł członek zespołu – Romuald Lipko. W takiej sytuacji członkowie Budki Suflera podjęli decyzję o odwołaniu swoich najbliższych koncertów.

Budka Suflera odwołuje koncerty

Informacje o śmierci muzyka jako pierwsi podali członkowie zespołu na portalu Facebook.

„Romuald Lipko nie żyje. Dnia 6 lutego koło północy, po przegranej walce z nowotworem, odszedł Romuald Lipko, jeden z najwybitniejszych kompozytorów polskiej muzyki rozrywkowej końca XX i początku XXI w., współtwórca i kreator zespołu Budka Suflera, autor wielu wielkich polskich przebojów. Z ogromnym żalem i smutkiem zawiadamiają Rodzina i przyjaciele z zespołu Budka Suflera.”

– brzmiał komunikat zespołu.

Dziś Budka Suflera dodała również szczegóły dotyczące pogrzebu Romualda Lipko.

Romuald Lipko nie żyje, pogrzeb artysty odbędzie się 12 lutego

„Z głębokim żalem i smutkiem zawiadamiamy, że uroczystości pogrzebowe Romualda Lipko odbędą się w najbliższą środę, 12 lutego. Nabożeństwo żałobne rozpocznie się o godzinie 13.00 w Archikatedrze Lubelskiej, po czym nastąpi odprowadzenie Zmarłego na Cmentarz przy ul. Lipowej w Lublinie.”

– czytamy również na Facebooku.

W takiej sytuacji zespół podjął również decyzję o odwołaniu najbliższych koncertów.

Czytaj też: Koniec TVN! Najpierw rasizm w DDTVN – teraz skandal u Wojewódzkiego

Ronuald Lipko pogrzeb, Budka Suflera odwołuje koncerty: Budka Suflera, Romuald Lipko, Krzysztof Cugowski, Felicjan Andrzejczak, Tomasz Zeliszewski....
Krzysztof Cugowski, screen/YouTube

POLECAMY TAKŻE:

Kosmiczne kwoty w „TzG”. Tyle zarobią gwiazdy

Wzruszający wywiad z Królikowskim. Powiedział to wprost

POLECAMY RÓWNIEŻ:

Sablewska topless. To zdjęcie rozpala zmysły internautów

Premier nie zostawia wątpliwości: Epidemia koronawirusa w Polsce

Tusk wywołał skandal! Szef MSZ z UK oskarżył go o zdradę

window._taboola = window._taboola || []; _taboola.push({ mode: 'alternating-thumbnails-a', container: 'taboola-new-below-article-thumbnails', placement: 'New Below Article Thumbnails', target_type: 'mix' });

, , , , ,
Bartosz Palędzki

About Bartosz Palędzki

Polityka, ciekawostki i trochę ploteczki. Uważam, że nie ma na świecie człowieka którego polityka nie dotyczy. Każdego z nas dotyka dlatego lepiej wiedzieć co w trawie piszczy.
View all posts by Bartosz Palędzki →