Tusk wywołał skandal! Szef MSZ z UK oskarżył go o zdradę

Donald Tusk, szef EPL wywołał skandal w UE słowami o Szkocji. Wypowiedź byłego szefa PO nie spodobała się szefowi brytyjskiego MSZ – Dominica Raaba.

TO JEST CZYTANE NAJCZĘŚCIEJ:

  1. Najnowsze wieści! Paweł Królikowski i jego stan zdrowia. Syn dostał wiadomość…
  2. Baron ujawnił prawdę o Mai Kapłon z The Voice! Wszystkich zatkało
  3. Manowska zatrzymana na lotnisku! Przerażające fakty

Donald Tusk to aktualny szef Europejskiej Partii Ludowej i były szef Rady Europejskiej oraz polskiego rządu. W pewnych kręgach Tusk jest oskarżany o doprowadzenie do wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Aktualnie szef EPL miał zasugerować Szkocji dołączenie do UE. Te słowa byłego szefa PO nie spodobały się szefowi brytyjskiego MSZ – Dominica Raaba.

Donald Tusk wywołał skandal mówiąc o Szkocji

Chce się powstrzymać od powiedzenia czegoś zbyt dosadnego. Czuję się bardzo szkocko, zwłaszcza po brexicie. (…) Z punktu widzenia emocji nie ma wątpliwości, że wszyscy byliby entuzjastycznie nastawieni tutaj w Brukseli, a bardziej ogólnie w Europie

—powiedział Tusk.

Czytaj też: Hołownia zripostowany przez MON. Poszło o F-35

Na te słowa prędko zareagował Dominic Raab.

Jest obwiniany za Brexit. Dziś podżega do rozbicia W Brytanii, mocarstwa nuklearnego, członka NATO. Rozpad WB to cios dla bezpieczeństwa Europy i Polski. Aż tak nienawidzi własnego kraju? Kto służy interesom rosyjskim? Właśnie takie działanie!

—napisał na Twitterze były szef polskiego MSZ.

Tak dosadnych słów na temat Donalda Tuska dawno nie słychać było z ust zagranicznych polityków. sytuacja wydaje się o tyle skandaliczna, że szef EPL akurat teraz w momencie spełnienia się Brexitu postanowił włożyć kij w mrowisko.

Donald Tusk, szef EPL wywołał skandal w UE słowami o Szkocji. Wypowiedź byłego szefa PO nie spodobała się szefowi brytyjskiego MSZ - Dominica Raaba.
Donald Tusk, szef EPL wywołał skandal w UE słowami o Szkocji. Wypowiedź byłego szefa PO nie spodobała się szefowi brytyjskiego MSZ – Dominica Raaba.

Źródło: wPolityce

Polecamy także:

Tusk skomentował Brexit. Wszyscy jednak pamiętają jego słowa

Obrzydliwe! Klient znalazł to w kurczaku z „Biedronki”. Zbiera się na wymioty

Przeczytaj również:

Szok! Jakub z „Rolnik Szuka Żony” opuszcza Polskę. Powiedział dlaczego

Julia Wieniawa ma nowego chłopaka? To znany gwiazdor

Świat w żałobie. Nie żyje „Królowa” – znali ją wszyscy

Bartosz Palędzki

Bartosz Palędzki

Polityka, ciekawostki i trochę ploteczki. Uważam, że nie ma na świecie człowieka którego polityka nie dotyczy. Każdego z nas dotyka dlatego lepiej wiedzieć co w trawie piszczy.
Zobacz wszystkie artykuły tego autora>