Dramat! Teresa Lipowska zdradziła ile wynosi jej emerytura

Udostępnij:
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Teresa Lipowska (Barbara Mostowiak) to gwiazda „M jak Miłość” w TVP, której emerytura może wiele osób zaskoczyć. Aktorka na planie serialu występuje nieprzerwanie od 2000 roku. Od tego czasu minęło już prawie dwadzieścia lat, lecz nie zapowiada się, aby w najbliższym czasie miał nastąpić jego koniec. Teresa Lipowska od samego początku wciela się w postać Barbary Mostowiak – seniorki rodu Mostowiaków. Aktualnie Pani Teresa jest najstarszą aktorką występującą na planie serialu. W tym roku artystka skończy 83 lata.

TO JEST CZYTANE NAJCZĘŚCIEJ:

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});
  1. Gdy ją zobaczyli zamarli. Kinga Rusin wyglądała okropnie
  2. Jakub z „Rolnik Szuka Żony” ma już dość. Wydał specjalne oświadczenie
  3. Kidawa-Błońska ostro zaatakowała rząd i prezydenta

Można powiedzieć, że gdyby nie praca na planie serialu, to Teresa Lipowska miałaby dosyć mało komfortowe życie. W jednym z wywiadów stwierdziła wprost, że lekko nie ma. Aktorka przytoczyła między innymi sytuację w aptece, gdzie okazało się, że żaden z przypisanych jej leków nie jest objęty refundacją. Aktorka nie kryła żalu do aktualnego rządu, który jej zdaniem nie do końca pomaga seniorom.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Teresa Lipowska i jej emerytura

Teresa Lipowska (Barbara Mostowiak) to gwiazda „M jak Miłość” TVP, której emerytura może wiele osób zaskoczyć. Okazuje się, że aktorka na stare lata może liczyć od państwa świadczenie w wysokości około 2000 złotych.

„Mieliśmy jako seniorzy mieć leki darmowe, a ja byłam ostatnio w aptece i na dziewięć leków żadnego nie miałam za darmo. Także dziękuję za opiekę…”

– powiedziała.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Czytaj też: Premier nie zostawia wątpliwości: Epidemia koronawirusa w Polsce

Aktorka powiedziała wprost, że zamierza walczyć o prawa seniorów.

„Dla seniorów chciałabym większego zainteresowania. Oczywiście mówi się dużo, robi się mniej. Moim marzeniem było, żeby się tyle robiło, ile się mówi. I wtedy może będzie nam lepiej”

– mówiła ostatnio.

Teresa Lipowska ujawniła również wysokość swojej emerytury.

„Oczywiście, można dyskutować nad tym, czy jest to emerytura wysoka, czy niska, po 60 latach pracy te 2200, a 2000 złotych na rękę. Uważam, że to jest taka średnia emerytura, bo bywają gorsze. To jest tylko i wyłącznie z gaży, czyli z części w teatrze, a nie od żadnych dodatków, filmów czy koncertów… Gdybym nie miała takiego wielkiego szczęścia, a w moim wieku to jest wyjątkowe szczęście, że trafiłam na serial, który mi, że tak powiem, uzupełnia tę emeryturę co miesiąc, i mogę sobie pozwolić na parę rzeczy, to byłoby bardzo cieniutko”

– wyjawiła w rozmowie z „Super Expressem”.

Zobacz również: Ziemkiewicz nie wytrzymał – Opania ostro oberwał

Teresa Lipowska (Barbara Mostowiak) to gwiazda "M jak Miłość", której emerytura może wiele osób zaskoczyć. Jej wysokość może...
Teresa Lipowska/ screen YouTube

Polecamy także:

Tusk skomentował Brexit. Wszyscy jednak pamiętają jego słowa

Obrzydliwe! Klient znalazł to w kurczaku z „Biedronki”. Zbiera się na wymioty

Przeczytaj również:

Szok! Jakub z „Rolnik Szuka Żony” opuszcza Polskę. Powiedział dlaczego

Julia Wieniawa ma nowego chłopaka? To znany gwiazdor

Świat w żałobie. Nie żyje „Królowa” – znali ją wszyscy

window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({article:"auto"}),function(o,a,t,e){document.getElementById(e)||(o.async=1,o.src="//cdn.taboola.com/libtrc/magdad-wlocie/loader.js",o.id=e,a.parentNode.insertBefore(o,a))}(document.createElement("script"),document.getElementsByTagName("script")[0],0,"tb_loader_script"),window.performance&&"function"==typeof window.performance.mark&&window.performance.mark("tbl_ic"),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({mode:"alternating-thumbnails-a",container:"taboola-below-article-thumbnails",placement:"Below Article Thumbnails",target_type:"mix"}),window._taboola=window._taboola||[],_taboola.push({flush:!0}),console.log("wykonało się");

, , ,

About Bartosz Palędzki

Polityka, ciekawostki i trochę ploteczki. Uważam, że nie ma na świecie człowieka którego polityka nie dotyczy. Każdego z nas dotyka dlatego lepiej wiedzieć co w trawie piszczy.
View all posts by Bartosz Palędzki →